ظرفیت ژئوپلیتیکی دریای کاسپین راهی برای گشایش اقتصادی

رئیس انجمن ژئوپلیتیک ایران با اشاره به ظرفیت ژئوپلیتیکی دریای کاسپین گفت: جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی و کریدورهای تجاری کشورهای حوزه‌های ژئوپلیتیکی دریای کاسپین دو مسیر راهبردی تعامل با چین را از طریق آسیای مرکزی و تعامل با کشورهای اوراسیا فعال ساخته است.

عکس ماهواره‌ای دریای کاسپین از فضا
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، سید رحیم صفوی در نشست هماهنگی همایش بین‌المللی اتحادیه اقتصادی اوراسیا در منطقه آزاد انزلی اظهار کرد: می‌خواهیم این پیام را به دشمنان بدهیم که راهبرد فشار حداکثری و تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران شکست‌خورده و جمهوری اسلامی ایران با استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی و کریدورهای تجاری کشورهای حوزه‌های ژئوپلیتیکی دریای کاسپین دو مسیر راهبردی تعامل با چین را از طریق آسیای مرکزی و تعامل با کشورهای اوراسیا فعال ساخته است.

وی با بیان اینکه این همایش بین‌المللی یک رویداد علمی و کاربردی است، افزود: ما امیدواریم برگزاری این رویداد منجر به تقویت روابط اقتصادی میان جمهوری اسلامی ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و تعمیق فضای همکاری و تعامل منطقه‌ای باشد.

رئیس انجمن ژئوپلیتیک ایران با بیان اینکه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها معنا و مفهوم این روابط جدید و پیام این همایش بین‌المللی را به‌خوبی درک می‌کنند، گفت: اتحادیه اقتصادی اوراسیا به‌عنوان فضای گشایش اقتصادی کشور برای واردات و صادرات در دوره تحریم‌ها مطرح است.

صفوی با اشاره به دلایل برگزاری رویداد در منطقه آزاد انزلی بیان کرد: هدف ما این دلیل است که این منطقه در روابط بین ایران و کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا و برای منافع ملی ایران یک نقش اساسی عهده‌دار است.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

استفاده از شناورهای کنترل هوشمند به‌منظور انضباط بخشی در دریا

پ آبان 1 , 1399
فرمانده مرزبانی ناجا از استفاده از شناورهای کنترل هوشمند به‌منظور انضباط بخشی در دریا خبر داد.
قایق تندرو نظامی هوشمند بدون سرنشین

شاید برای شما جالب باشد