ربودن نفتکش «نیوآندرومدا» ناکام ماند

نیروهای ویژه ارتش بریتانیا شامگاه یکشنبه به دنبال حادثه ای که تلاش برای «ربودن» یک نفتکش در کانال مانش توصیف شده است این کشتی را تصرف کردند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، حادثه تلاش برای «ربودن» نفتکش «نیو آندرومدا» (Nave Andromeda) به دنبال رفتار خشونت آمیز چند سرنشین این کشتی که به طور قاچاقی سوار آن شده بودند آغاز شد. نیروهای ویژه ارتش بریتانیا در جریان عملیات خود که تنها ۹ دقیقه طول کشید هفت فرد مظنون به تلاش برای «ربودن» این نفتکش را بازداشت کردند. بنا به گزارش‌ها بازداشت شدگان ۲۲ خدمه این کشتی را تهدید کرده بودند.

این عملیات پس از تنش ۱۰ ساعته در کشتی «نیو آندرومدا» که نام آن به عنوان یک نفتکش متعلق به لیبریا ثبت شده است انجام شد. وزارت دفاع بریتانیا در بیانیه ای اعلام کرد که بن والاس، وزیر دفاع و پریتی پتل، وزیر کشور بریتانیا با عملیات نیروهای ویژه موافقت کرده بودند.

«سرویس دریایی ویژه» که واحدی از نیروهای ویژه ارتش بریتانیا است وظیفه تصرف کشتی «نیو آندرومدا» و در اختیار گرفتن کنترل آن را برعهده داشت. در این عملیات از چهار بالگرد ارتش بریتانیا استفاده شد.

برخی گزارش‌ها حاکی است که هفت فرد مظنون به تلاش برای «ربودن» نفتکش اهل نیجریه هستند و به دنبال درخواست پناهندگی از بریتانیا بودند.

کشتی «نیو آندرومدا» روز پنج اکتبر (۱۴ مهر) بندر لاگوس در نیجریه را ترک کرده بود. مقصد این نفتکش که طول آن ۲۲۸ متر است یک پالایشگاه نفت در نزدیکی بندر ساوتهمپتون در جنوب بریتانیا بود.

نیروهای ویژه ارتش بریتانیا پیش از این در سال ۲۰۱۸ نیز پس از آنکه تهدید کارکنان یک کشتی باری ایتالیایی از سوی چند فردی که به طور قاچاقی سوار این کشتی شده بودند مجبور به تصرف آن شدند.

آخرین اخبار دریایی:

احسان عسکری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

چگونه با ماهی در برابر کرونا ایمن شویم؟

د آبان 5 , 1399
یک متخصص تغذیه گفت: با استفاده از ماهی می توانیم سیستم ایمنی بدن را تقویت کنیم تا شانس ابتلا به کرونا در ما کاهش یابد.
ماهی روغنی کاد ماهی محبوب انگلیسی‌ها

شاید برای شما جالب باشد