نیروی دریایی ایران در منطقه خلیج فارس سرآمد است

ژنرال مارک میلی در جلسه سنا اذعان کرد نیروی دریایی ایران سرآمد نیرو‌های دریایی منطقه خلیج فارس است.

ژنرال مارک میلی از نیروی دریایی آمریکا
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، نامزد پیشنهادی رئیس جمهور آمریکا برای فرماندهی ستاد مشترک ارتش این کشور گفت نیروی دریایی ایران در منطقه خلیج فارس سرآمد است.

ژنرال مارک میلی در جلسه استماع کمیته نیرو‌های مسلح سنای آمریکا گفت: ایران جدی‌ترین تهدید متعارف و غیرمتعارف در منطقه برای آمریکا است. عمده‌ترین توانایی‌های نظامی ایران موشک ها و نیروی دریایی هستند. ایران بزرگترین زرادخانه موشک‌های سطح به سطح را در منطقه در اختیار دارد که شامل موشک‌های بالستیک و کروز و موشک انداز‌های سیار است. برخی از این موشک‌های سطح به سطح، بردشان به ۲۰۰۰ کیلومتر می‌رسد.

وی همچنین اذعان کرد: نیروی دریایی ایران سرآمد (نیرو‌های دریایی منطقه) خلیج فارس است. نیروی دریایی ایران دارای تعداد بسیاری قایق‌های کوچک و مین‌های دریایی است که باعث می‌شود در جریان هر نبردی، آزادی حرکت و جابجایی برای حریف دشوار شود. نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با گروه‌های مختلف در سراسر منطقه خاورمیانه ارتباط دارد تا منافع ایران را به پیش ببرد.

این مقام نظامی آمریکا تاکید کرد رئیس جمهور کشورش به روشنی گفته است که خواستار جنگ با ایران نیست و تمایل دارد با تهران مذاکره کند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

روند ترخیص کالا از طریق بنادر و گمرکات با سرعت مناسبی انجام شود

ج تیر 21 , 1398
وزیر اقتصاد گفت: تلاش ما بر این است که روند ترخیص کالا از طریق بنادر و گمرکات با سرعت مناسبی انجام شود.
بازدید وزیر امور اقتصادی ودارایی ازگمرک شهید رجایی

شاید برای شما جالب باشد