آزمایش موشک با قابلیت حمل کلاهک اتمی نیروی دریایی آمریکا

نیروی دریایی آمریکا از آزمایش موفق چهار موشک «ترایدنت دی ۵» با قابلیت حمل کلاهک اتمی در روزهای گذشته و از سواحل جنوب کالیفرنیا خبر داد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش این خبرگزاری، نیروی دریایی آمریکا جمعه اعلام کرد که یک زیردریایی اتمی این کشور با موفقیت چهار موشک «ترایدنت دی ۵» با قابلیت حمل کلاهک اتمی را آزمایش کرد.

به نوشته وبگاه «دیفنس بلاگ» در بیانیه نیروی دریایی آمریکا بدین منظور آمده است که این یگان چهار موشک «غیر مسلح»  ترایدنت دی ۵ را با موفقیت از زیر دریایی «یو. اس. اس. نبرسکا» مستقر در جنوب کالیفرنیا در هفته گذشته  آزمایش کرد.

بر اساس این گزارش، دو موشک در چهارم سپتامبر (چهارشنبه ۱۳ شهریور) و دو موشک دیگر نیز ششم سپتامبر (جمعه ۱۵ شهریور) آزمایش شد.

آنطور که این وبگاه به نقل از بیانیه نیروی دریایی ارتش آمریکا نوشته است، ارتش آمریکا بر نقش بازدارندگی این موشک‌ها و تداوم این گونه آزمایش‌های موشکی برای سنجش عملکرد آن‌ها تاکید دارد.

این موشک ساخت شرکت «لاکهید مارتین» واقع در کالیفرنیاست و دقت بالای آن از جمله مزیت‌های این موشک به حساب می آید. ارتش‌های آمریکا و انگلیس به این جنگ افزار مجهز هستند.

این اقدام آمریکا در حالی صورت می گیرد که رئیس‌جمهور روسیه به تازگی با هشدار به «دونالد ترامپ» رئیس جمهور امریکا گفت که بهتر است برای اجتناب از بروز ناآرامی‌ها، گفت‌وگوهای جدید تسلیحاتی دوجانبه صورت گیرد.  رئیس جمهور روسیه در این زمینه اظهار داشت که انجام گفت‌وگوهای جدید با آمریکا مانع از هرج و مرج خواهد شد.

دولت آمریکا به تازگی و در اقدامی خلاف عرف بین‌الملل از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان‌برد بیرون آمد. این پیمان، آمریکا و روسیه را از تملک، تولید یا پرتاب آزمایشی موشک‌های زمین‌پایه میان‌برد (۱۰۰۰ – ۵۰۰۰ کیلومتر) و کوتاه‌ برد (۱۰۰-۵۰۰ کیلومتر) منع می‌کند.

منبع: فارس

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نقش‌آفرینی ایران در موازنه قدرت دریایی/ظرفیت تبدیل شدن به قدرت اقیانوسی

ش شهریور 16 , 1398
معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: ایران فرصت و ظرفیت تبدیل شدن به قدرت اقیانوسی را دارد و در موازنه قدرت دریایی و جهانی نقش مهمی ایفا می‌کند.
دریادار سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش

شاید برای شما جالب باشد