تولید باتری‌های انرژی مخصوص قایق‌های تندرو

وزیر دفاع بیان داشت: برای تامین خودکفایی در حوزه‌های قایق‌های تندرو نیازمند باتری‌ها و ذخیره‌کننده‌های انرژی بودیم که به واسطه این ذخیره‌کننده‌ها، قایق‌های تندور ما بتواند در برابر شوک‌های مختلف مقاومت کنند؛ امروز یکی از محصولات افتتاح شده مرتبط با همین موضوع است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین نیوز، امیر سرتیپ «امیر حاتمی» در مراسم افتتاح خط تولید ذخیره‌ساز‌های پیشرفته دفاعی اظهار کرد: این خط تولید هم برای بخش‌های دفاعی کشور و هم برای استفاده در بخش‌های غیرنظامی کشور بسیار ارزشمند است.

وی تصریح کرد: آمریکایی‌ها با ابزار تحریم و سایر ابزار‌های تروریستی خود به دنبال تضعیف صنایع و قدرت دفاعی ما بودند، اما به لطف خداوند و همت دانشمندان و نخبگان جوان کشور، دشمنان در این هدف خود ناکام بودند.

امیر حاتمی بیان داشت: یکی از محصولاتی که امروز خط تولید افتتاح شد محصولی است که برای خودرو ارس ۲ تدوین شده و باعث ولثاژدهی طولانی به این خودروی نظامی می‌شود.

وزیر دفاع بیان داشت: همچنین برای تامین خودکفایی در حوزه‌های قایق‌های تندرو نیازمند باتری‌ها و ذخیره‌کننده‌های انرژی بودیم که به واسطه این ذخیره‌کننده‌ها، قایق‌های تندور ما بتواند در برابر شوک‌های مختلف مقاومت کنند؛ امروز یکی از محصولات افتتاح شده مرتبط با همین موضوع است.

وی تصریح کرد: امروز خط تولید محصولات مورد نیاز حوزه های رزم زمینی، دریایی و موشکی را افتتاح کردیم و آنچه که افتخار آمیز است این است که این خط تولید کاملا بومی بوده و هزینه ارزی صرف شده برای آن ۱.۵ میلیون دلا است و هزینه ریالی آن نیز بسیار پایین است حال آنکه هزینه های جهانی راه اندازی چنین خط تولیدی بین ۴۵ تا ۸۰ میلیون دلار است.

امیر حاتمی خاطرنشان کرد: افتتاح خط تولید ذخیره ساز های پیشرفته دفاعی یک گام بلند در بومی سازی ذخیره ساز صنایع دفاعی کشور است و از تولید مواد اولیه تا تولید محصول نهایی در این خط تولید بومی هستند.

منبع: میزان

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

طرح ویژه توسعه و عمران منطقه ساحلی مکران در شورای توسعه سواحل تایید شد

ی شهریور 31 , 1398
فرزانه صادق‌مالواجرد با اعلام تایید طرح ویژه توسعه و عمران منطقه ساحلی مکران گفت: این طرح در شورای توسعه سواحل مکران به ریاست معاون اول رییس‌جمهوری تایید شد و تلاش می‌شود تا در تعامل بین توسعه برون و درون‌زا هم جامعه محلی از مواهب توسعه راضی باشد و هم کل کشور بتواند از منطقه مکران به عنوان یک منطقه مهم در اقتصاد بین‌الملل استفاده و بهره لازم را ببرد.
فرزانه صادق مالواجرد دبیر شورای عالی شهر و شهرسازی

شاید برای شما جالب باشد