سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع توانسته نیازهای حوزه دریا را تامین کند

رییس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: این سازمان توانسته تمامی نیازهای حوزه دریا را در نیروهای مسلح تامین کند.

زمان مطالعه: 4 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، امیر دریادار امیر رستگاری در نشست صمیمی گروه مشاوران جوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با تاکید بر اهمیت شایسته سالاری در مدیریت سازمان ها اظهار داشت: زمانی که من به سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع آمدم این سازمان یک سازمان نوپا بود که با توجه به تلاش و زحمات کارکنان و مدیران خود در حال طی مسیر خود بود و توانستیم با طراحی درست و برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی و افزایش بهره وری، کارآمدی نیرو ها را افزایش دهیم و امروز سخت ترین کارها توسط کارکنان سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع انجام می شود.

وی ادامه داد: ما همچنین هزینه ها را کاهش و در مقابل، راندمان کار را بالا بردیم؛  البته ارتباط نزدیک و بسیار خوبی با شرکت های دانش بنیان و دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی بر قرار کرده ایم.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در ادامه تصریح کرد: بسیاری از موفقیت های امروز سازمان صنایع دریایی نتیجه شایسته سالاری و اعتماد به نیروهای جوان و باتجربه است. شایسته سالاری یکی از مهمترین اصول در موفقیت سازمانهاست که در انتخاب و انتصاب افراد باید ملاک قرار گیرد.

وی ادامه داد:  نگاه ما به مدیریت صنعتی باید به گونه‌ای باشد که افرادی را انتخاب کنیم که در لایه ها و سطوح مختلف کار کرده باشند؛ زیرا این افراد در مدیریت، بینشی عمیق تر دارند و کار آزموده تر هستند. کارکنانی که همت اراده و تجربه دارند می توانند موجب پیشرفت و بالندگی سازمان شود به همین دلیل راه پیشرفت شایسته‌سالاری است.

امیر رستگاری گفت: ما وظیفه داریم که راه را برای جوانان شایسته فراهم کنیم و مسیر درست را به آنها نشان دهیم و انگیزه و امید دهیم تا آنها با امید بدانند در آینده چه مسیری را باید طی کنند و به کجا باید برسند.

وی تصریح کرد: نیروی جوان بسیار ارزنده است ما باید آنها را به کار گرفته تا تجربه اندوخته و بعد در رده های دیگر به کار گیریم. اصل و اساس یک سازمان نیروی انسانی است و جوانان بخش مهمی از نیروی انسانی مجموعه ها را تشکیل می دهند؛ جوان گرایی باید همراه و همگام با شایسته‌سالاری باشد تا نتیجه مطلوب به دست آید.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در ادامه با اشاره به دستاورد های این سازمان در سالهای گذشته بیان کرد: زیر دریایی و شناور ها از بالاترین سطح فناوری برخوردار هستند و امروز با توجه به اینکه به این فناوری و دانشِ ساخت این تجهیزات دست یافت ایم نشان می دهد که ما بر لبه فناوری جهان حرکت می کنیم.

وی با اشاره به مسائل و مشکلات پیش روی صنعت دریایی کشور گفت: با توجه به تحریم های استکبار جهانی و کار شکنی های مختلف آنها مسائل و مشکلات فراوانی بر سر راه ما وجود داشته و دارد اما با این وجود سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع توانسته تمامی نیاز های حوزه دریا را در نیرو های مسلح تامین کند.

دریادار رستگاری با اشاره به تصویب اساس نامه سازمان صنایع دریایی در مجلس شورای اسلامی گفت: با تلاش و پیگیری های متعدد بالاخره اساس نامه سازمان صنایع دریایی سال گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید که این امر می تواند گام بسیار مهمی در مسیر پیشرفت حوزه دریا باشد.

وی ادامه داد: سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در حوزه صنعتی و تجاری هم ورود پیدا کرده و در قالب طرح تحول صنایع دریایی همکاری هایی را با سازمان بنادر و شرکت ملی نفت برای تامین شناور مورد نیاز آنها آغاز کرده است .

امیر رستگاری در بخش دیگری از سخنان خود به پیشرفت های سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در حوزه رانش و موتور اشاره کرد و گفت: سازمان صنایع دریایی دستاوردهای بسیار بزرگی در حوزه رانش و موتورهای دیزلی داشته است؛

وی ساخت موتور ۲۰۰ اسب بخار و برون نصب  را از جمله دستاوردهای دیگر سازمان صنایع دریایی دانست و افزود: امروز در حوزه موتور به قدرت می‌توان گفت یکی از مجموعه های توانمند کشور هستیم و در زمینه گیربکس ها و سامانه های انتقال قدرت تا ۱۰ هزار اسب بخار را می‌توانیم تولید کنیم.

امیر رستگاری به رونمایی سامانه رانش  واترجت ملی توسط سازمان صنایع دریایی اشاره کرد و گفت: این سامانه رانش  توسط آمریکا تحریم شده بود و ما توانستیم در داخل آن را تولید کنیم و رروی  شناور های تحویلی به مرزبانی نیروی انتظامی و نیروی دریایی سپاه پاسداران استفاده کنیم.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بررسی افزایش سرمایه صندوق توسعه صنایع دریایی

پ فروردین 28 , 1399
وضعیت صندوق توسعه صنایع دریایی با حضور معاون « توسعه مدیریت و منابع» و سرپرست « معاونت امور صنایع» مورد بررسی گرفت.
بررسی افزایش سرمایه صندوق توسعه صنایع دریایی با حضور معاونین وزارت صمت

شاید برای شما جالب باشد