قدرت نیروی دریایی سپاه در مقابله با اقدامات خصمانه دشمن در خلیج فارس افزایش می یابد

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: نیروی دریایی سپاه پاسداران با در اختیار داشتن این شناورهای بومی کاملاً ایرانی قدرت خود را بیش از بیش در برابر جهانیان به رخ خواهد کشید و از مرزهای آبی این سرزمین جانانه دفاع خواهد کرد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، امیر دریادار رستگاری رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در مراسم تحویل‌دهی شناورهای تندروی هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه  که با حضور سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دریادار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه در بندرعباس برگزار شد اظهار داشت: این شناورها از نوع نسل جدید و پیشرفته در کلاس های عاشورا، ذوالفقار، حیدر، رعد و …. هستند با همت متخصصین سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع ، شرکت های دانش بنیان و مشارکت بخش خصوصی طراحی و تولید شده و از قابلیت های پیشرفته ی بسیار خوبی در حوزه رزم دریایی برخوردار هستند.

وی قابلیت هیدرودینامیکی، سرعت بالا، قدرت مانور بالا، سطح مقطع راداری پایین و قدرت آفندی بالا را از قابلیت های این شناور ها عنوان کرد و افزود: این شناورها در افزایش قدرت رزم نیروی دریایی سپاه موثر خواهد بود و این ناوگان را قادر ساخت در حداقل زمان ممکن و در هر نقطه ای از خلیج فارس و بویژه تنگه هرمز نسبت به اقدامات خصمانه دشمن مقابله نمایند.

وی با بیان اینکه تمامی سامانه های نصب شده در این شناورها اعم از موشک های سطح به سطح، سطح به هوا، سامانه های هدایت آتش، سامانه های راداری و مخابراتی ساخت مجموعه های وزارت دفاع است گفت: افتخار داریم نیروی دریایی سپاه پاسداران با در اختیار داشتن این شناورهای بومی کاملاً ایرانی قدرت خود را بیش از بیش در برابر جهانیان به رخ خواهد کشید و از مرزهای آبی این سرزمین جانانه دفاع خواهد کرد. 

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناس ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تحویل‌ شناورهای تندروی هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه

ج خرداد 9 , 1399
مراسم تحویل 10ها فروند شناور تندروی هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه با حضور سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع، دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری و امیر دریادار رستگاری رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در بندرعباس انجام شد.
تحویلدهی 10ها فروند شناور تندروی هجومی و رزمی به نیروی دریایی سپاه

شاید برای شما جالب باشد