استقرار زیردریایی‌های پیشرفته روسی در شرق مدیترانه

فرمانده نیروی دریایی ایالات متحده در اروپا و آفریقا نسبت به استقرار زیردریایی‌های دیزلی پیشرفته و بی سر و صدای مجهز به موشک‌های “کالیبر” روسی در شرق دریای مدیترانه ابراز نگرانی کرد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین پرس، یک فرمانده ارتش آمریکا مستقر در اروپا به توانمندی زیردریایی‌های روسیه مستقر در شرق دریای مدیترانه اشاره کرد.

به نوشته وبگاه «یو اس نیوز»، جیمز فوگو فرمانده نیروی دریایی ایالات متحده در اروپا و آفریقا در گفت‌و‌گو با وبگاه «استرایپس» گفت که روسیه با زیردریایی‌های خود شرق دریای مدیترانه را به یکی از نظامی‌ترین مناطق جهان مبدل کرده است.

جیمز فوگو گفت: «روس‌ها در حال استقرار زیردریایی‌های دیزلی پیشرفته و بی سر و صدای مجهز به موشک‌های “کالیبر” هستند.»

وی گفت که زیردریایی‌های روسی قادر به حرکت در بخش‌های مختلف اروپا هستند و می‌توانند با موشک هر پایتخت در اروپا یا آفریقا را مورد اصابت قرار دهند. فرمانده نیروی دریایی ایالات متحده در اروپا و آفریقا توصیه کرد که ارتش ایالات متحده باید با احتیاط عمل کند.

این در حالی است که رسانه‌ها چند روز قبل اعلام کردند ناوچه «دریاسالار ماکاروف» متعلق به ناوگان دریای سیاه روسیه به موشک‌های کروز کالیبر تجهیز شده که باعث تقویت نیروی دریایی این کشور مستقر در دریای مدیترانه می‌شود.

چندی قبل وبگاه آمریکایی«فری‌بیکن» نیز نوشت که استقرار موشک‌های کالیبر در کشتی‌ها و زیردریایی‌های روسیه در مدیترانه و نزدیک اروپا برای فرماندهان آمریکایی مستقر در اروپا موضوعی نگران‌کننده است.

وزارت دفاع روسیه چندی قبل اعلام کرد، ناوگان دریایی روسیه مستقر در دریای سیاه یک ناوشکن آمریکایی را رهگیری کرده است.

آخرین اخبار دریایی:

احسان عسکری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رفع اشکال از سیستم هیدرولیک وینچ پایانه شناور فرآورشی کوروش منطقه کیش

ی تیر 8 , 1399
سیستم هیدرولیک وینچ پایانه شناور فرآورشی کوروش که از تجهیزات حائز اهمیت این پایانه است توسط کارشناسان ابزار دقیق FPSO مجددا طراحی، اجرا و رفع اشکال شد.
رفع اشکال از سیستم هیدرولیک وینچ پایانه شناور فرآورشی کوروش منطقه کیش

شاید برای شما جالب باشد