مرین‌پرس > سیاسی نظامی > روسیه ناوگان شمالی خود را به موشک‌های ابر فراصوت تجهیز خواهد کرد
کد خبر: 6380 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

روسیه ناوگان شمالی خود را به موشک‌های ابر فراصوت تجهیز خواهد کردزمان مطالعه: 1 دقیقه

منابع خبری از تجهیز ناوگان شمالی نیروی دریایی روسیه به موشکهای ابر فراصوت خبر دادند.

موشک اتمی نظامی نیروی دریایی آمریکا

به گزارش مرین‌پرس، روسیه در تداوم تقویت ارتش و طی یک پروژه نظامی ناوچه «آدمیرال کاستاتونف»  متعلق به ناوگان شمالی خود را به 16 موشک ابرفراصوت «زیرکان» تجهیز خواهد کرد.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که ناوچه آدمیرال کاستانوف با تجهیز به این موشکها ماه جولای وارد خدمت مجدد در نیروی دریایی می‌شود. تاکنون هیچ کشوری در جهان موفق به تجهیز ناوگان دریایی خود به این موشمکهای پیشرفته نشده است.

این ناوچه در مراحل نهایی آزمایش در دریای بالتیک تحت به روزرسانی‌های دیگر نیز قرار گرفت. گفته می شود که این ناو جنگی به مدت 10 ماه در حال تجهیز  و به روزرسانی سامانه های خود قرار داشته است.

آنطور که یک فرمانده ارشد نیروی دریایی روسیه گفته  قرار است ناوگان شمالی روسیه به زودی به جنگ افزارهای تازه از جمله موشکهای ابر فراصوت تجهیز شود.

رئیس جمهور روسیه چندی قبل  از توانمندی کشورش برای مقابله با موشک‌های ابر فراصوت کشورهای متخاصم خبر داد. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه  در این زمینه گفت که کشورش در حال ساخت و توسعه تجهیزاتی برای مقابله با موشک‌های ابر فراصوت کشورهای دیگر است.

پوتین گفت: «در برهه‌ای که کشورهای مطرح جهان چنین جنگ افزارهایی دارند، ما هم به احتمال زیاد تجهیزاتی برای مقابله با موشک‌های ابر فراصوت خواهیم داشت.»

روسیه پیشتر از ساخت رادار جدید سه بعدی با قابلیت شناسایی اهداف ابرفراصوت و مجهز به سامانه جنگال و آزمایش موفق بر جنگنده نسل پنجم خود خبر داده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جنگ دریایی ایران و آمریکا در اقیانوس هند؛ توهم یا رخدادی محتوم؟

س تیر 17 , 1399
حضور فعال در اقیانوس هند آرزویی است که ایران از زمان محمد رضا شاه پهلوی در پی تحقق آن بود و به خصوص در سالهای ابتدایی دهه 70 میلادی آن را دنبال می‌کرد. با این حال، این مهم در سالهای اخیر است که در حال تحقق یافتن است.