مرین‌پرس > بنادر و سواحل > امضای تفاهم نامه برای توسعه فرهنگ دریایی گیلان
کد خبر: 1148 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

امضای تفاهم نامه برای توسعه فرهنگ دریایی گیلانزمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از امضای تفاهم نامه سه جانبه به منظور تقویت و توسعه فرهنگ دریایی در سواحل این استان خبر داد.

به گزارش مرین‌پرس، شهرود امیر انتخابی با اشاره به امضای تفاهم نامه سه جانبه میان اداره کل میراث فرهنگی گیلان، اداره کل بنادر و دریانوردی و پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، اظهار کرد: این تفاهم نامه در راستای تقویت و توسعه فرهنگ دریایی در سواحل امضا شده است.

امیر انتخابی هدف از تنظیم این تفاهم نامه را تحکیم همکاری‌های مشترک با استفاده متقابل از دانش، تجربیات متخصصان و امکانات و تجهیزات یکدیگر عنوان کرد و گفت: شناسایی و ثبت آثار به جا مانده از پیشینه دریانوردی در سواحل استان گیلان مهمترین اولویت و دغدغه ما در این تفاهم نامه است.

وی افزود: در جهت تقویت و توسعه فرهنگ دریایی در سواحل استان گیلان و اجرای پروژه‌های پژوهشی- کاربردی مشترک و به منظور کاهش هزینه‌ها و جلوگیری از موازی کاری‌ها و در نهایت ارتقای بهره وری این تفاهم نامه به امضا رسید.

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان، اخذ مجوزهای لازم برای ایجاد موزه تخصصی دریایی و معرفی محوطه‌های تاریخی مرتبط با فعالیت‌های دریایی – تاریخی استان و در نهایت همکاری در مطالعه، شناخت و معرفی آن به عموم مردم از جمله اقدامات اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در این همکاری سه جانبه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تبریک رئیس انجمن مهندسی دریایی برای انتصاب جانشین جدید فرمانده کل سپاه

چ خرداد 1 , 1398
مهندس حسین ابراهیم‌زاد فاضل، رئیس انجمن مهندسی دریایی ایران، با ارسال پیامی انتصاب سردار دریادار فدوی را به سمت جانشین فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تبریک گفت.