بندر صیادی زرآباد کنارک، بندر تجاری می شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بندر زرآباد واقع در شهرستان کنارک یکی از بهترین بنادر صیادی و شیلاتی کشور است که تبدیل این بندر از صیادی به تجاری با فعالیت صادراتی گسترده از اولویت های توسعه و زمینه ساز اشتغالزایی با نگاه بومی گرایی در جنوب استان و سواحل مکران است.

بندر صیادی زرآباد شهیدرضایی بندر کنارک شیلات سیستان و بلوچستان
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، بهروز آقایی با تشریح برخی فعالیت بندری و ظرفیت های اقتصادی، تجاری و ترانزیتی چابهار، اظهار داشت: راه اندازی مجدد ترمینال مسافری بین المللی بندر شهید کلانتری چابهار پس از تعطیلی چند ساله می تواند به جذب گردشگر کمک کند که انتظار می رود راهکارهایی مناسب جهت بهره مندی از این ظرفیت بی نظیر ارائه شود و دستگاه های متولی نیز در این راستا همکاری لازم را با اداره کل بنادر و دریانوردی داشته باشند.

او رفع مشکلات کارگاه های شناورسازی سیستان و بلوچستان و احیای این صنعت را خواستار شد و افزود: ۱۲ کارگاه شناورسازی در استان وجود دارد که در صورت احیای آن ظرفیت اشتغال هزار و ۲۰۰ نفر و همچنین تولید سالیانه ۵۰۰ شناور فراهم می شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان به نشست های مختلف درخصوص ساماندهی و مدیریت سواحل این استان اشاره کرد و گفت: در این نشست تعدادی از درخواست های سرمایه گذاری واصله به دبیرخانه ساماندهی و مدیریت سواحل استان نیز بررسی و تعیین تکلیف شد که امیدواریم حجم سرمایه گذاری ها بیشتر شود.

آقایی با قدردانی از تلاش های مسئولان بویژه استاندار سیستان وبلوچستان برای حل مشکلات صادرات و واردات، ورود و خروج کالا و مسافر در بندر چابهار، افزود: برای راه اندازی مجدد خط مسافری دریایی چابهار– عمان، باید به همه دستگاه ها ابلاغ شود تا برای استقرار نیروها و سایر امکانات و خدمات مورد نیاز در ترمینال مسافری بین المللی بندر شهید کلانتری اقدام کنند.

او بر ساخت جاده دسترسی از مبدا بندر چابهار به طرف نیکشهر و ایرانشهر تاکید کرد و گفت: چابهار برای تسهیل در جابجایی کالا نیازمند جاده دوبانده است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رشد ۲۴ درصدی تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی

ی آذر 3 , 1398
نگاهی به عملکرد بنادر کشور و مقایسه آن در مهرماه ۹۸ با مدت مشابه سال قبل نشان می دهد عملیات تخلیه و بارگیری با رشد همراه بوده است.

شاید برای شما جالب باشد