بوشهر آماده پذیرش غیرمستقیم کشتی‌های ۵۰ هزار تنی است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: این بندر آماده پذیرش غیر مستقیم کشتی‎‏های ۵۰ هزار تنی کالاهای اساسی است.

اسکله تجاری بندر بوشهر
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به گزارش مارین‌پرس، سیاوش ارجمندزاده اعلام کرد: بوشهر تا سال گذشته تنها امکان پذیرش کشتی‏‎های ۲۰ هزار تنی را داشت که با بهره‎‌برداری از پروژه لایروبی کانال دسترسی بندر بوشهر اکنون شرایط برای پذیرش کشتی‎های ۳۰ هزار تنی در این بندر فراهم است.

وی بیان کرد: با این حال یکی از رویکردهای استان در راستای رونق بندری پذیرش کشتی‌‏های کالای اساسی با ظرفیت‏‌های ۴۰ تا ۵۰ هزار تنی است.

ارجمندزاده ادامه داد: در حال حاضر گرچه به لحاظ عمق کنونی کانال امکان پذیرش مستقیم کشتی‏‌های یاد شده وجود ندارد اما با سبک سازی در لنگرگاه امکان پذیرش غیرمستقیم کشتی‎های ۴۰ تا ۵۰ هزار تنی با هزینه قابل رقابت با سایر بنادر جنوبی کشور وجود دارد.

وی یادآور شد: از سال  گذشته تاکنون ۶ کشتی با حدود ۷۰ هزار تن کالای اساسی برنج در بوشهر پهلو گرفته و در روزهای آینده نیز یک کشتی ۲۸ تنی حامل کالاهای اساسی در بندر بوشهر پهلو می‏‌گیرد.

ارجمندزاده گفت: با این حال افزایش عمق کانال دسترسی بندر بوشهر برای پذیرش مستقیم کشتی‎های ۵۰ هزارتنی در اولویت قرار دارد که انتظار است مسئولان استان از جمله نمایندگان برای تحقق این مهم تلاش جدی داشته باشند.

وی افزود: امرارمعاش عمده جمعیت ساحل نشین استان بوشهر به طور مستقیم و غیرمستقیم از راه دریا صورت می‏‌گیرد که چنین شرایطی می‏‌طلبد پروژه‏‌های توسعه‌ای بندر در اولویت‎های اصلی و مهم استان قرار گیرد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناس ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بندرعباسِ فراموش‌شده

پ مهر 3 , 1399
رسانه مستقل هرمزگان، بادگیر، در یک گزارش ویدئویی تلاش کرده تا وضعیت نامناسب المان شهری بندرعباس (BANDARABBAS) را به تصویر بکشد.
المان شهری بندرعباس در شب - BANDAR ABBAS

شاید برای شما جالب باشد