بزرگترین بندر تخصصی صنعتی-معدنی قدمی در راستای رونق صنعت

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با پشتیبانی های لازم می‌تواند تبدیل به بزرگترین بندر تخصصی صنعتی-معدنی کشور و موجب رونق صنعت شود.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، خداداد غریب‌پور در خصوص اهمیت منطقه ویژه اقتصادی پارسیان گفت: سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی در این منطقه نقش موثری در  اشتغال، توسعه صنایع پتروشیمی، آلومینیوم، فولاد،  جلوگیری از خام فروشی و ارز آوری دارد و به طور طبیعی باعث رونق تولید در کشور می شود.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو افزود: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان که  از سال ۹۴ تحرک مناسب و جدی خود را آغاز کرد با پشتیبانی‌های لازم می‌تواند  تبدیل به بزرگترین بندر تخصصی صنعتی-معدنی کشور و موجب رونق صنعت شود.

غریب پور اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی پارسیان با هدف استقرار و تولید ۴ میلیون تن فولاد، ۱۸ میلیون تن محصولات پتروشیمی، ۱.۲ میلیون تن آلومینیوم، ۶ هزارمگاوات برق در سال و احداث بندر پارسیان با ظرفیت تخلیه و بارگیری سالانه ۴۰ میلیون تن و تاسیسات آب شیرین کن که نیاز به سرمایه گذاری بالغ بر ۳۷.۴ میلیارد دلار در بخش غیردولتی که حدودا معادل ۱۴۰۰۰۰ میلیارد تومان خواهد داشت که می‌طلبد سرمایه گذاران به این موضوع ورود کنند.

وی گفت: تسهیلات ویژه ای برای این منطقه از قبیل واگذاری ۲۵۰۰ هکتار زمین به سرمایه گذاران، تأمین زیرساخت‌ها آب، برق، گاز و مخابرات توسط منطقه، استفاده از معافیت‌های گمرکی برای واردات تجهیزات، جذب شریک داخلی برای سرمایه گذاری خارجی، حمایت برای اخذ وام از طریق منابع داخلی و خارجی، مشاوره در تمام مراحل اجرای پروژه، انجام عملیات اخذ مجوز اشتغال برای کارکنان خارجی سرمایه گذاران در نظر گرفته شده است.

 رئیس هیئت عامل ایمیدرو  در خصوص مزایا و نقاط قوت این منطقه اقتصادی گفت: نزدیکی به مخزن گازی پارس جنوبی، دسترسی به خطوط حمل ونقل دریایی، وجود گاز شیرین به میزان قابل برداشت  بالاتر از ۱۰۰ میلیون مترمکعب در روز، استفاده از ظرفیت‌های استان‌های هرمزگان، بوشهر و فارس برای توسعه، افزایش توانمندی‌های هم زمان کرانه و پس کرانه با استفاده از ظرفیت‌های توسعه ساحلی و دسترسی به منابع آب باعث شده شرایط برای سرمایه گذاری و مقابله با تحریم های یک طرفه ایجاد شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اخبار پیشنهادی:

http://marinenews.ir/2019/05/12/ancher/926/

http://marinenews.ir/2019/04/25/shipping/%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%AD%D8%AF%D8%A7%DA%A9%D8%AB%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D9%84%D8%AC%D8%B3%D8%AA%DB%8C%DA%A9%DB%8C-%D8%AE/

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

افزایش حداقل 10 درصدی هزینه بیمه کشتی‌ها در خلیج فارس

ش خرداد 25 , 1398
پس از حادثه روز پنجشنبه برای دو نفتکش در دریای عمان، هزینه بیمه کشتی‌ها در خلیج فارس دست کم افزایشی 10 درصدی داشته است.

شاید برای شما جالب باشد