سازمان بنادر؛ موفق در جذب سرمایه گذار بخش خصوصی

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران عنوان کرد: سرمایه گذاری در بنادر نسبت به سایر بخش‌ها از ضریب اطمینان بیشتری برخوردار است.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، مسعود پل مه در مورد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بنادر ایران، اظهار داشت: بنادر دروازه تجارت بین المللی برای یک کشور است و اگر یک کشور صنعتی و یا حتی مصرفی باشد بنادر پایه اصلی تجارت آن کشور به شمار می‌رود، چراکه در صورت صنعتی بودن نیازمند واردات مواد اولیه است و در صورت مصرفی بودن به سایر کشور‌ها جهت تامین مواد مورد نیاز خود وابسته اند.

وی ادامه داد: اگر به نحوه فعالیت بنادر پیشرفته دنیا در کشور‌های مختلف نگاه کنیم متوجه خواهیم شد که همه آن‌ها دارای یک نقطه مشترک هستند که آن حضور سرمایه گذاران جهت فعالیت اقتصادی در بنادر است.

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران با تاکید بر اینکه بنادر در ایران نیازمند مدیریت واحد جهت پیش برد فعالیت‌های خود هستند، گفت: طبق تبصره ذیل بند ۴۴ قانون اساسی، حاکمیت مطلق بنادر ما بر عهده دولت است، اما این استثنا وجود دارد که بخش خصوصی جهت فعالیت ورود کند.

پل مه با بیان اینکه منظور از مدیریت واحد در بنادر کشور این است که یک سرمایه گذار و فعال اقتصادی جهت فعالیت در بنادر صرفا نیازمند ارتباط با یک سازمان نظیر سازمان بنادر و دریانوردی باشد، گفت: متاسفانه لزوم تعدد ارتباط سرمایه گذاران با دستگاه‌های مختلف همچون سازمان تامین اجتماعی، سازمان امور مالیاتی و… موجب شده است که یک فعال اقتصادی نه تنها با یک سازمان بلکه با سازمان‌های مختلفی به منظور انجام فعالیت خود در ارتباط باشد که این امر مشکل آفرین است.

وی افزود: باید با ایجاد تسهیلات و شرایط مطلوب، بستر را برای ایجاد کسب و کار و رونق اقتصادی به منظور فعالیت در بنادر و مناطق آزاد کشور ایجاد کرد.

دبیرکل انجمن کشتیرانی و خدمات وابسته ایران در خصوص عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی به منظور جذب سرمایه گذار در بنادر ایران، گفت: سازمان بنادر و دریانوردی از جمله سازمان‌های موفق و پیشرو در حوزه جذب سرمایه گذار بخش خصوصی است.

پل مه تاکید کرد: باید با تفویض اختیار هرچه بیشتر به بخش خصوصی در راستای هدف نهایی واگذاری امور به این بخش گام بلندتری برداریم.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رونمایی از «تسلای دریایی»

ش تیر 1 , 1398
شرکت سوئدی سازنده قایق‌های الکتریکی «ایکس شُر» (X Shore) اخیراً یک قایق ۱۰۰ درصد الکتریکی توسعه داده است که برخی لقب «تسلای دریا» را به آن داده‌اند.

شاید برای شما جالب باشد