کاهش ۳۳ درصدی سوانح دریایی در بندر چابهار/ افزایش ۶۶ درصدی خدمات پزشکی در عملیات

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از کاهش ۳۳ درصدی سوانح دریایی در بندر چابهار خبر داد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، سید حسن ابراهیمی معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت : با ارتقای فرهنگ ایمنی دریایی، افزایش سطح هماهنگی با کشور‌های منطقه، ارتقای توان عملیاتی جستجو و نجات دریایی، اطلاع رسانی به موقع در خصوص اخطاریه‌های جوی، تجهیز ایستگاه مرکز جستجو و نجات دریایی، توسعه زیرساخت‌های ساحلی و برگزاری دوره‌های آموزشی برای صیادان از ابتدای امسال شاهد کاهش میزان سوانح دریایی در سواحل تحت حاکمیت بندر چابهار بوده ایم.

او  با بیان این که برنامه‌های گسترده تری جهت اشاعه بیش از پیش فرهنگ ایمنی دریایی در این اداره کل در دست اجراست ادامه داد: با اقدام‌های انجام شده سوانح دریایی در سواحل تحت حاکمیت بندر چابهار در مرداد ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳ درصد کاهش پیدا کرده است.

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان افزود: همچنین با اقدام‌های انجام شده میزان خدمات پزشکی در عملیات جستجو و نجات دریایی بندر چابهار از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۶ درصد افزایش یافته است.

ابراهیمی اضافه کرد: صاحبان شناور‌های فعال منطقه قبل از رفتن به دریا از ایمن بودن شناور خود اطمینان پیدا کنند و علاوه بر رعایت کلیه اصول ایمنی شناور و سرنشینان آن، قبل خروج از بنادر استان از وضعیت جوی منطقه، از طریق مرکز “MRCC” و شماره تماس‌های زیر اطمینان حاصل کنند.

شماره مستقیم ۱۵۵۰ شماره تماس اعلام فوریت‌های دریایی
کانال‌های ۱۶ و ۱۳ دستگاه VHF
کانال‌های ۸۲۲ و ۱۲۱۳ دستگاه HF
شماره تماس ۰۵۴۳۵۳۲۱۴۱۵ اطلاعات هواشناسی دریایی
شماره فاکس ۰۵۴۳۵۳۲۱۲۱۵ مرکز جستجو و نجات دریایی تماس حاص فرمایند.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

۱۴۰۰ تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید شد/ افزایش ۴۰ درصدی صید

پ شهریور 21 , 1398
معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: صیادان بوشهری در مدت ۵۳ روز ‌هزار و ۴۳۸ تن میگو در آب‌های خلیج‌فارس صید کردند که ۴۰۰ تن بیشتر از سال قبل است.
صنعت میگو در یک‌قدمی تولید 100 هزار تن در سال

شاید برای شما جالب باشد