بنادر کشور غافلگیر نمی شوند/ محدود به یک بندر خاص در شرایط اضطرار نیستیم

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: زیرساخت های بندری از نظر طبقه بندی پدافند غیرعامل، جزو زیرساخت های حیاتی و حساس به حساب می آید و در این زمینه اقدامات گسترده ای برای آماده سازی زیرساخت ها در این شرایط انجام شده است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین نیوز، محمد راستاد در خصوص پدافند غیرعامل در زیرساخت های بنادر کشور اظهار داشت: سازمان بنادر و دریانوردی بواسطه زیرساخت های بندری ازنظر طبقه بندی پدافند غیرعامل جزو زیرساخت های حیاتی و حساس به حساب می آید.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: در خصوص پدافند غیرعامل اقدامات گسترده ای برای آماده سازی زیرساخت ها در شرایط پدافند غیرعامل انجام شده که از جمله آنها طرح های مصوب اجرایی در این حوزه است، این طرح ها در حوزه پدافند غیرعامل در همه بنادر کشور تدوین و تصویب شده که قابل اجرا هستند و متناسب با طرح های اقتضایی تمهیداتی در بنادر انجام می شود.

وی ادامه داد: به این ترتیب در شرایط غیرمعمول و غیرمتعارف بنادر ایران غافلگیر نمی شوند و به طور متناسب با شرایط ایجاد شده بر اساس طرح های اقتضایی اقدامات مناسب را انجام می دهند.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: خوشبختانه در خصوص زیرساخت های بندری همه ظرفیت ها در طول سواحل عمده کشور توزیع شده که شامل ظرفیت زیرساختی و تجهیزات است، بدین ترتیب در تمام بنادر کشور این امکان وجود دارد که انواع ترافیک ها را پذیرا باشیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: این یک توانمندی قابل توجه است که در شرایط اضطرار دیگر محدود به یک موقعیت جغرافیایی نیستیم، از اینرو سازمان بنادر و دریانوردی در شرایط لازم می تواند در هر وضعیتی نیاز حمل ونقل و کشور را با توجه به ظرفیت هایی که دارد، تامین کند.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حمله به 3 نفتکش ایرانی در 6 ماهه گذشته

ش آبان 18 , 1398
ایران از حمله به 3 نفتکش خود در 6 ماهه گذشته در دریای سرخ خبر داد.
نفتکش

شاید برای شما جالب باشد