مرین‌پرس > بنادر و سواحل > ایران جزو کشورهای برتر درحوزه زیرساخت های حمل و نقل آبی قرار گرفت
کد خبر: 5437 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر عنوان کرد:

ایران جزو کشورهای برتر درحوزه زیرساخت های حمل و نقل آبی قرار گرفتزمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیرکل مهندسی سواحل و بنادر سازمان بنادر گفت: در تازه ترین ارزیابی انجمن جهانی پیانک،ایران به عنوان یکی از کشورهای برتر در بخش های ملی انجمن جهانی زیرساخت های حمل و نقل آبی معرفی شد.

به گزارش مرین‌پرس، حمید خلیلی اظهار کرد:‌ در هشتاد و دومین اجلاس پیانک با توجه به فعالیت های گسترده و شاخص بخش ملی پیانک ایران و حضور فعال نمایندگان کشور در عرصه های علمی و تخصصی مربوط به انجمن، جمهوری اسلامی ایران در کنار کشورهایی چون اسپانیا، بلژیک، استرالیا، ژاپن، نروژ، فنلاند و آرژانتین به عنوان بهترین بخش های ملی انجمن جهانی پیانک معرفی شد.

وی ادامه داد: انجمن جهانی زیر ساخت های حمل و نقل آبی (PIANC)  یک انجمن تخصصی غیر سیاسی و غیر انتفاعی است که به عنوان قدیمی ترین انجمن دریایی در سال 1885 در کشور بلژیک تأسیس شده است.

 وی یادآور شد: این انجمن با بیش از 2500 عضو حقیقی، حقوقی و واجد شرایط در 65 کشور ، مرجعیت علمی و ترویج علوم حمل و نقل آبی از طریق تهیه گزارش های تخصصی در سطح آیین نامه و دستورالعمل های اجرایی را دستور کار خود قرار داده و مهم ترین اهداف آن، ارتقای دانش علمی و فنی در زمینه زیرساخت های حمل و نقل آبی قلمداد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

10 پیشنهاد برای بررسی چالش‌های توسعه دریایی ایران

ش آذر 9 , 1398
کمیته قطعنامه بیست و یکمین همایش صنایع دریایی با بیان اینکه تا کنون 10 پیشنهاد به این کمیته ارایه شده است اعلام کرد: فعالین صنعتی و دانشگاهی حوزه دریا می‌توانند موضوعات مرتبط و مورد نظر خود را در خصوص «چالش‌های حوزه دریایی ایران» به این کمیته ارسال کنند.