۲۰۰ طرح عمرانی در منطقه آزاد چابهار در حال اجراست

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد چابهار گفت: ۲۰۰ طرح عمرانی و خدماتی در سطح این منطقه با پیشرفت مناسب در حال اجراست که حدود ۴۰ طرح در سالجاری افتتاح می‌شود.

زمان مطالعه: 2 دقیقه

غلامرضا پناه  با تشریح ظرفیت‌های تجاری، اقتصادی و ترانزیتی منطقه آزاد چابهار اظهار داشت: در زمینه‌های مختلف نظیر حمل و نقل، کارخانه‌های تولیدی برنج و چای ظرفیت‌های خوبی در منطقه داریم.

وی ظرفیت چابهار را بیشتر در حوزه گردشگری بیان کرد و افزود: یک مجموعه ۲۰۰ هکتاری برای توسعه گردشگری در نظر گرفته شده که امیدواریم با استقبال سرمایه گذاران بخشی از زیرساخت‌های جذب توریسم در این شهرستان مرتفع شود.

عضو هیات مدیره منطقه آزاد چابهار گفت: ساخت هتل، مجموعه‌های تفریحی، ورزشی و گردشگری و تکمیل آن‌ها می‌تواند به توسعه اقتصادی منطقه کمک کند.

وی ادامه داد: بعد از گذشت حدود ۲۵ سال از تاسیس منطقه آزاد چابهار، الحاق بنادر شهید کلانتری، شهیدبهشتی و توسعه محدوده منطقه آزاد را شاهد هستیم که این می‌تواند بخشی از مشکلات را مرتفع کند.
پناه گفت: حدود چهار هزار شرکت سرمایه گذار در منطقه آزاد چابهار ثبت شده است.

وی تصریح کرد: از مهمترین مزیت‌های اختصاصی منطقه آزاد چابهار می‌توان به موقعیت جغرافیایی راهبردی در کنار آبراه‌های بین المللی و نزدیک به خطوط بین المللی کشتیرانی، نزدیک‌ترین بندر به بازار‌های آسیای میانه و افغانستان، نقطه اتصال کریدور شرق ایران به آب‌های آزاد، دسترسی آسان به سوخت‌های فسیلی و مصالح ساختمانی، دسترسی آسان به مواد معدنی گوناگون در شرق ایران، ارتباط چند وجهی حمل و نقل از طریق هوا، زمین و دریا، تسهیلات فروش و اجاره بلند مدت برای سرمایه گذاران خارجی، نزدیکی به کشور‌های پرجمعیت در حال رشد در جنوب آسیا (هند و پاکستان) و نزدیکی به بزرگترین منابع انرژی جهان در خلیج فارس نام برد.

معاون اقتصادی و سرمایه گذاری منطقه آزاد چابهار تسهیلات و مزایای قانونی برای سرمایه گذاران در منطقه آزاد را امکان تملک ۱۰۰ درصد سهام شرکت‌های اتباع خارجی، ضمانت سرمایه گذاری‌ها مطابق با قانون تشویق و حمایت سرمایه گذاری خارجی در ایران، معافیت مالیاتی ۱۰۰ درصدی بر درآمد و دارایی به مدت ۲۰ سال و قابل تمدید، امکان سرمایه گذاری نامحدود برای اتباع ایرانی و خارجی به هر میزان عنوان کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

یک دیدگاه برای “۲۰۰ طرح عمرانی در منطقه آزاد چابهار در حال اجراست

  1. استقرار امکانات گردشگری در چابهار اشتباه هست چون نزدیک چابهار همیشه ناامن بوده و سرمایه گذاران گردشگری هرگز وارد این گود نخواهند شد. به فکر جایی دورتر از مرز پاکستان برای گردشگری باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بانکرینگ چاشنی توسعه در سواحل مکران

ش اردیبهشت 7 , 1398
صنعت دریانوردی جمهوری اسلامی ایران از ابتدای انقلاب با امواج بلندی روبه‌رو بوده که توانسته بسیاری از آنها را رام خود کند و حتی سربلند از جنگ تحمیلی نیز بیرون آید؛ اما تا به امروز تحریم‌های دریانوردی این صنعت را با مشکلات فراوانی مواجه ساخته اما هر بار، اقیانوس‌پیماهای ایرانی توانسته‌اند سربلند بیرون آیند. دور جدید تحریم آمریکایی‌ها علیه ایران، شامل صنایع نفتی و حمل‌و‌نقل دریایی و هوایی شده که یکی از مهم‌ترین سازمان هایی که با استفاده از تجارب گذشته توانسته به خوبی در مقابل این تحریم ها بایستد، سازمان بنادر و دریانوردی است.
صنعت بانکرینگ کشتی در بندر سنگاپور

شاید برای شما جالب باشد