مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > بوشهر > توقف پروژه احداث اسکله بین‌المللی قایقرانی بوشهر
کد خبر: 12063 تاریخ انتشار: مهر 14, 1399

توسط سازمان محیط زیست بوشهر؛

توقف پروژه احداث اسکله بین‌المللی قایقرانی بوشهر

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهرگفت: روند احداث پروژه اسکله بین المللی قایقرانی در بوشهر به عنوان پروژه‏‌ای ارزآور به دلیل برخی از موانع از جمله محقق نشدن موافقت نهایی اداره کل حفاظت محیط زیست متوقف شده است.

اسکله بین‌المللی قایقرانی بندر بوشهر
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، احداث پروژه بین المللی اسکله قایقرانی از ۲ سال پیش در آئینی با حضور وزیر ورزش و جوانان آغاز شد.

پس از گذشت ۲ سال عملیات اجرایی پروژه با دریافت موافقت اولیه محیط زیست در هفته دولت امسال آغاز و تجهیز کارگاه آن نیز صورت گرفت.

احمد بهروزیان فر افزود: این موانع در حالی ایجاد شده که پس از گذشته چندین سال با توجه به ظرفیت و استعدادهای استان مجوز احداث اسکله قایقرانی بوشهر گرفته شده است.

وی بیان کرد: احداث اسکله بین الملی قایقرانی در بوشهر با سرمایه گذاری ۵۷میلیارد تومان از مصوبات سفر سال ۹۷ رئیس جمهوری به استان بوشهر است ولی اکنون نزدیک ۲۰ ماه است که پیگیری برای مجوزهای مورد نیاز احداث پروژه به طول انجامیده است.

بهروزیان فرد اظهارداشت: شاید در این ارتباط نگرانی بابت تخریب درختان حرا باشد  که در این زمینه تدابیر لازم برای فاصله گیری از محدوده کاشت درختان حرا پیش بینی شده و حتی پیمانکار پروژه نیز ملزم به کاشت جایگزین آنها در صورت تخریب خواهد شد.

وی گفت: پروژه احداث اسکله در محدوده‏ای خارج از ساخت و ساز احتمالی و بدون اعمال محدودیت برای دریا است و حتی لایروبی دریا نیز پیش بینی شده است.

بهروزیان فرد گفت: در این زمینه برخی از دستگاه‏‌ها از جمله محیط زیست خواستار پیگیری موضوع در تهران شدند ولی بدون شک وقتی چنین مشکلی دربوشهر حل نشود بدون شک در تهران نیز نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

وی افزود: این شرایط در حالی رقم خورده که استان‏‌های جنوبی و شمالی سال‎های سال دنبال این موضوع بودند اما استان بوشهر موفق به دریافت مجوز آن شده که این موضوع ارزآوری بسیار خوبی نیز برای استان دارد چراکه با احداث آن زمینه برگزاری مسابقات بین المللی قایقرانی در استان بوشهر فراهم خواهد شد.

بهروزیان فرد گفت: احداث زمین فوتبال ساحلی بوشهر نمونه موفقی است که منجر به میزبانی از چندین تیم در سطح بین المللی شده از این رو انتظار می رود احداث پروژه اسکله بین المللی قایقرانی نیز با جدیت دنبال شود.

گفتنی است در هفته گذشته نیز شماری از سمن‌های محیط زیستی استان بوشهر خواستار بررسی زیست محیطی احداث پیست قایقرانی بوشهر در خور پودر شدند.


منبع: ایرنا

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نفت و گاز اهرم‌های راهبردی رقابت‌ غرب و روسیه در بالکان

ش مهر 12 , 1399
شبه جزیره بالکان منطقه‌ای با منابع انرژی کم اما از موقعیت جغرافیایی بالقوه برای ایجاد یک کریدور انتقال انرژی از شرق به غرب و شمال به جنوب برخوردار است. بنابراین شبکه های حمل و نقل نفت خام و گاز در بالکان اهرم‌های کلیدی راهبردی در رقابت جاری انرژی بین غرب و روسیه محسوب می شوند.
سکوی حفاری نفتی دریایی valaris ju248