حریم دریا در منطقه ویژه پارسیان رعایت شده است

استاندار هرمزگان گفت: طبق نظر رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، حریم دریا در منطقه ویژه پارسیان رعایت شده و این منطقه مجوز کلی از سازمان حفاظت از محیط زیست در این خصوص دارد.

منطقه ویژه تجاری صنعتی اقتصادی پارسیان
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، فریدون همتی با اشاره به دیدارش با کلانتری معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور، بیان داشت: با توجه به نظر رییس این سازمان در خصوص رعایت شدن حریم دریا در منطقه ویژه پارسیان، از دیگر سرمایه گذاران بخش پتروشیمی و فولاد نیز دعوت می شود جهت سرمایه گذاری در این منطقه حضور پیدا کنند.

وی افزود: یکی از درخواست های ما در این دیدار تسریع در صدور مجوزهای زیست محیطی برای اجرای پروژه در این منطقه بود که رییس سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به تحقق این مساله قول مساعد دادند.

همتی تصریح کرد: از ۱۲ کیلومتر ساحل منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، هشت کیلومتر آن منطقه حفاظت شده محیط زیست است که باید تمامی فعالیت‌های اقتصادی و عمرانی در آن با رعایت الزامات زیست محیطی انجام شود.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: با تسریع در صدور مجوزهای زیست محیطی در این منطقه، پروژه های توسعه‌ای منطقه ویژه اقتصادی پارسیان، همچون آب شیرین کن، نیروگاه و پتروشیمی با سرعت بیشتری اجرایی می‌شوند.

همتی خاطرنشان کرد: در این دیدار تسریع در پرداخت عوارض آلایندگی عسلویه به شهرستان پارسیان را نیز مورد تاکید و پیگیری قرار دادیم.

منطقه ویژه اقتصادی پارسیان در سال ۹۶ به عنوان شرکت توسعه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب در هرمزگان ثبت شد.

منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان در غرب استان هرمزگان و در شهرستان پارسیان واقع شده است در چشم انداز این منطقه تولید ۱۸ میلیون تن پتروشیمی، ۴ میلیون تن فولاد، ۶۰۰ هزار تن آلومینیوم و ۳میلیون تن آلومینا پیش بینی شده است.

شهرستان پارسیان در ۵۰۰ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جاسک به مرکز توسعه و گردشگری جنوب‌شرق هرمزگان تبدیل می‌شود

چ تیر 11 , 1399
فرماندار شهرستان جاسک گفت: ظرفیت‌های بسیار زیادی در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، دامپروری، گردشگری و صنعت توریسم، پالایشگاه های نفتی ایجاد شده است.
جاسک مرکز توسعه و گردشگری جنوب‌شرق هرمزگان

شاید برای شما جالب باشد