در شناورسازی جزیره قشم؛

ساخت سه شناور تفریحی جهت استفاده در جام جهانی

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از انجام مراحل پایانی ساخت سه فروند شناور تفریحی با جنس بدنه فایبر گلاس در یکی از شرکت های شناور سازی بخش خصوصی جزیره قشم جهت بهره‌برداری در جام جهانی قطر خبر داد.

ساخت سه شناور تفریحی جهت استفاده در جام جهانی قطر
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، علیرضا محمدی کرجی ران با اعلام اینکه این سه فروند شناورهای از ابتدای طراحی و ساخت قالب مادر تا پایان تولید و به آب اندازی توسط متخصصان و صنعتگران توانای داخلی و در یکی از شرکتهای شناور سازی بخش خصوصی جزیره قشم درحال انجام است اظهارداشت: این شناورهای تفریحی قرار است در جام جهانی پیش رو در کشور قطر مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه کار ساخت نخستین شناور مراحل پایان  خود طی می نماید و بدنه شناور دوم نیز تکمیل و هم اکنون در حال نصب عرشه اصلی و سالن مسافری است خاطر نشان کرد: ظرف یکماه آینده بدنه شناور سوم نیز از قالب خارج و مراحل تکمیل بخش های دیگر آن آغاز خواهد شد.

علیرضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان
علیرضا محمدی کرجی ران مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان

مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، ساخت بدنه شناور از جنس فایبر گلاس را بدلیل هزینه اولیه کمتر نسبت به چوب و فلز، راحت بودن فرم دهی، سرعت بالای تولید و هزینه نگهداری کمتر را  از جمله مزیت‌هایی عنوان کرد که طی سالیان اخیر مورد توجه و اقبال سازندگان و شناورداران قرار گرفته است.

محمدی کرجی ران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کارگاههای فعال شناور سازی در سواحل استان اظهارداشت: هم اکنون تعداد ۳۲ کارگاه فعال در امر ساخت انواع شناور با نظارت کارشناسان اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان مشغول فعالیت می باشند که با وجود مزیت های داخلی در ساخت شناورها و صادرات آن می توان زمینه رونق معیشت جوانان و اشتغالزایی بیشتری را فراهم کرد .

به گفته مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان ظرف ۶ ماهه اول سال جاری علیرغم همه گیری ویروس کرونا و محدودیت های متاثر از آن، فرآیند ساخت و صدور مجوز تعداد بیش از ۲۰۰ فروند شناور با اخذ مجوز از اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورهای استان هرمزگان آغاز شده؛ که  این امر در نوع خود بی سابقه است.

منبع: سازمان بنادر و دریانوردی

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ممانعت از برخورد نهنگ‌ها با کشتی‌ها با ترجمه آواز آن‌ها

ش مهر 19 , 1399
استفاده از الگوهای آواز نهنگ‌ها برای پیش‌بینی مهاجرت آن‌ها می‌تواند به ما در محافظت از این جانوران دربرابر برخورد با کشتی‌ها کمک کند.
برخورد نهنگ با کشتی