ورود نفتکش Polaris به ایزوایکو جهت تعمیرات اساسی

نفتکش Polaris متعلق به شرکت ملی نفتکش، جهت تعمیرات اساسی وارد درای داک مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران ایزوایکو شد.

تعمیر نفتکش Polaris شرکت ملی نفتکش در ایزوایکو
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، نفتکش Polaris با مالکیت شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران (nitc) جهت انجام تعمیرات اساسی وارد درای داک مجموعه ایزوایکو شد.

این شناور دارای ابعادی به طول 180 متر، عرض 32، ارتفاع 18 متر و وزن بیست و هشت هزار تن می باشد.

نفتکش Polaris باید تعمیرات اساسی و زیرآبی از جمله؛ رنگ و سندبلاست، ولو، پایپ، الکترو موتور، پمپ، موتور اصلی و استیل ورک و اوت فیتینگ بر روی آن انجام شود و تداوم این‌گونه تعمیرات می تواند منجر به ایجاد اشتغال پایدار در منطقه شود از همین رو نقش ایزوایکو به‌عنوان یک صنعت استراتژیک و پشتیبان در این میان بسیار حائز اهمیت بوده و هست.

تعمیر نفتکش Polaris شرکت ملی نفتکش در ایزوایکو

انجام اینگونه تعمیرات در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران از خروج ارز جلوگیری می کند و می تواند نقش بسزایی در بهبود اشتغالزایی داشته باشد.

مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران می تواند هر نوع کشتی در هر اندازه ای که مورد نیاز بخش‌های مختلف کشور باشد را به صورت کامل طراحی کند و بسازد. تمام مراحل طراحی، ساخت، تعمیرات و به آب اندازی شناورها، توسط متخصصان داخلی انجام می شود پس بی‌راه نیست اگر بگوییم که باورمندی، اعتماد و توجه به نیروهای متخصص داخلی یکی از مهم‌ترین نکاتی است که می‌تواند کشور را در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی به‌پیش براند.

تعمیر نفتکش Polaris شرکت ملی نفتکش در ایزوایکو

مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) یک منطقه صنعتی اقتصادی معتبر و شناخته شده است که مجموعه های صنعتی و مدرن به ویژه مرتبط با کشتی سازی و صنایع وابسته به آن را در خود جای داده است. ایزوایکو تلاش میکند در افق 1404، مجتمعی سرآمد و الگو در صنایع کشتی سازی، سکوسازی، ترمینال های نفتی و معدنی در منطقه خلیج فارس باشد.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پایان مونتاژ و نصب فندرهای اسکله ۵ و ۶ بندر شهید باهنر

پ آذر 20 , 1399
در راستای ارتقاء ضریب ایمنی در پهلوگیری و جداسازی شناورها، نصب فندرهای نسل جدید اسکله ۵ و ۶ بندر شهید باهنر با تکیه برتوان داخلی پایان یافت.
نصب اسکله ویژه پهلوگیری شناورهای تجسس و نجات در بندر شهید حقانی

شاید برای شما جالب باشد