مرین‌پرس > کشتی‌سازی > فعالیت 20 شرکت شناورسازی در جزیره قشم
کد خبر: 5643 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم:

فعالیت 20 شرکت شناورسازی در جزیره قشمزمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم گفت: 20 واحد تولید انواع شناور در این جزیره مشغول فعالیت هستند که انواع شناورها، پانتون‌های دریایی، سازه‌های دریایی، سکوهای نفتی و مانند آن را تولید می‌کنند.

به گزارش مرین‌پرس، محمد مهدی برنجی اظهار کرد: با حمایت های صورت گرفته از واحدهای تولیدی و صنعتی و همچنین با برنامه ریزی و استفاده از ظرفیت های موجود در منطقه آزاد قشم در سال رونق تولید، می توان گام های مهمی در حوزه اقتصاد منطقه برداشت.

برنجی ادامه داد: قشم به عنوان بزرگترین جزیره منطقه خلیج‌فارس و دریای عمان از قابلیت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری مناسبی برخوردار بوده و توانسته توجه بسیاری از سرمایه گذاران بخش های مختلف اقتصادی را به خود جلب کند.

مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم تصریح کرد: در این منطقه زیرساخت های لازم در زمینه حضور صنایع مهم از قبیل شناورسازی شکل گرفته و به واسطه ظرفیت فیزیکی منطقه و موقعیت ژئوپلتیک جزیره، سرمایه گذاری های اقتصادی بسیار توجیه پذیر است.

برنجی افزود: هر نوع سرمایه‌گذاری در زمینه ساخت شناور در منطقه آزاد قشم، یک مزیت نهفته در صنایع فراساحلی کشور تلقی می شود و سرمایه‌گذاری دراین عرصه کاملا توجیه‌پذیر است.

وی تصریح کرد: شناورهای تولید شده در کارخانجات شناورسازی قشم مطابق با قوانین و مقررات ملی و بین المللی و همچنین با رعایت استانداردهای مربوطه تحت کلاس موسسات رده بندی ایرانی تولید و صادر می شوند.

به گفته مدیر صنعت، معدن و تسهیل تولید سازمان منطقه آزاد قشم؛ با توجه به آینده‌ای که درحوزه امنیت غذایی به ویژه در زمینه شیلات، نفت وگاز و گردشگری برای قشم قابل تصور است، نیاز به صنایع دریایی و دریانوردی بیش از پیش در این جزیره احساس می شود.

برنجی خاطرنشان کرد: در صورت تأمین منابع مالی لازم و ارائه ارز دولتی به شناورسازی های قشم به منظور وارد نمودن مواد اولیه و تجهیزات، روند نوسازی ناوگان مسافری و گردشگری دریایی این منطقه سرعت بیشتری خواهد گرفت.

وی در پایان عنوان کرد: برطرف کردن مشکلات حمل و نقل مسافران، کمک به چرخه شیلات، ساخت شناور با استانداردهای جهانی و اشتغالزایی برای نیروهای بومی منطقه از اهداف اصلی واحدهای شناورسازی فعال در جزیره قشم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

نیروی دریایی آمریکا به موشک‌ «ضربه سریع» مجهز می‌شود!

س دی 17 , 1398
نیروی دریایی آمریکا استفاده از موشک‌هایی که قادر هستند در مدت یک ساعت یا کمتر هر نقطه از کره زمین را هدف قرار دهند، بررسی می‌کنند.