تداوم عملیات تولید و تعمیرات سالانه سکوهای گازی پارس جنوبی

مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس با اشاره به تداوم تولید گاز و انجام تعمیرات سالانه سکوهای پارس جنوبی گفت: باتوجه به اقدام های پیشگیرانه برای مقابله با کرونا، وقفه ای در فعالیت های عملیاتی پارس جنوبی ایجاد نشده است.

تداوم تولید گاز دریایی از میدان پارس جنوبی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، علیرضا عبادی به آغاز تعمیرات سالانه سکوهای پارس جنوبی از نیمه اردیبهشت ماه امسال اشاره کرد و گفت:طبق برنامه ریزی صورت گرفته ، ۲۴ سکو از مجموع سکوهای پارس جنوبی تا پایان مهرماه امسال، در تعمیرات سالانه پایش می شوند.
عبادی تصریح کرد: با رعایت الزامات پیشگیرانه برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، تاکنون تعمیرات سالانه ۱۰ سکوی گازی در مدت ۴۵ روز با موفقیت به پایان رسیده است.
وی با بیان اینکه تعمیرات اساسی سکوهای گازی پارس جنوبی با توجه به کاهش تقاضا در مصرف گاز در نیمه نخست سال اجرا می شود، افزود: این تعمیرات با هدف پایش، رفع ایرادها و آماده سازی سکوها به‌منظور تولید ایمن و پایدار گاز در نیمه دوم سال الزامی است .

عبادی به دیگر پروژه های درحال اجرای مدیریت تولید و عملیات همزمان با تعمیرات اساسی سکوهای پارس جنوبی اشاره کرد و گفت: درحال حاضر به منظور پایش وضعیت درونی خطوط لوله حدفاصل سکوها تا پالایشگاه خشکی، پروژه پیگرانی هوشمند را که به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به طور موقت متوقف شده بود، در دست اجرا داریم.
مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس ، از اجرایی شدن پروژه رنگ آمیزی تعدادی از سکوهای درحال تولید این مدیریت خبر داد و گفت: عملیات رنگ آمیزی تاسیسات سکوی SPD6 هم اکنون در جریان است و مقرر است با برنامه ریزی به عمل آمده برای دو سکوی دیگر نیز همزمان اجرایی شود.

عبادی با تاکید بر اینکه کرونا هیچ وقفه ای در فعالیت های عملیاتی پارس جنوبی ایجاد نکرده، تصریح کرد: شرکت نفت و گاز پارس اقدام های پیشگیرانه بهداشتی را در جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در میان کارکنان شاغل در سکوهای گازی تحت اختیار به کار گرفته و خوشبختانه تاکنون موردی از این بیماری وجود نداشته است.
مدیر تولید و عملیات شرکت نفت و گاز پارس، برگزاری منظم جلسات کمیته بحران، اطلاع رسانی، آموزش و فرهنگ سازی در زمینه رعایت الزام های پیشگیرانه، پایش روزانه سلامت کارکنان، توزیع بسته های بهداشتی و ضدعفونی کننده قبل از شروع کار و اعزام به سکو، رعایت فاصله گذاری و ضدعفونی هلی کوپتر و اتوبوس کارکنان را از جمله فعالیت های پیشگیرانه این شرکت در زمینه مقابله با ویروس کرونا عنوان کرد و گفت همه کارکنان شاغل در بخش های خشکی و سکوها ملزم به رعایت رویه های بهداشتی مطابق با پروتکل های ابلاغی از سوی وزارت خانه و یا بهداری و بهداشت صنعت نفت هستند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

آمادگی همکاری صندوق توسعه صنایع دریایی با گروه صنایع شهید توحیدی برای ارتقا، بهینه سازی و بازسازی قایق‌های صیادی کشور

ی تیر 1 , 1399
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی همراه با معاونین خود از گروه صنایع شهید توحیدی سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع بازدید کرد.
گروه صنایع شهید توحیدی سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع

شاید برای شما جالب باشد