معرفی گونه های جدید ماهی به صنعت آبزی پروری

رئیس مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت:معرفی گونه های جدید ماهی به صنعت آبزی پروری یکی از طرح های اولویت دار بخش تحقیقات علوم شیلاتی در ایران است.

رهاسازی بچه ماهی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، محمود بهمنی، رئیس مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور با تاکید بر اینکه مصرف سرانه آبزیان در ایران به بیش از ۱۳ کیلوگرم به ازای هر نفر در سال رسیده است، افزود: این رقم در دنیا ۲۴.۲ کیلوگرم برآورد می‌شود و از این رو باید برای ارتقای بیشتر مصرف انواع آبزیان در ایران، کوشید تا نسل‌های آینده از سلامت بهتری برخوردار شوند.

وی اظهار داشت: معرفی گونه‌های جدید ماهی به صنعت آبزی پروری کشور یکی از مأموریت‌های اولویت دار محققان علوم شیلاتی محسوب می‌شود و در این زمینه، ماهی سوف در شمال کشور مراحل آزمایش در قفس را می‌گذراند و ماهیان شانک، سوکلا، کفال برای معرفی به صنعت آبزی پروری، در حال بررسی هستند.

رئیس مؤسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور، تدوین دانش فنی تکثیر و پرورش آبزیان بومی اقتصادی، اصلاح نژاد آبزیان با تاکید بر ماهی قزل آلا، کپور و برخی ماهیان دریایی، تکثیر و پرورش سایر آبزیان مانند جلبک‌ها و صدف‌ها، بهره گیری از مکانیزاسیون و کاربرد آنها در سالن‌های تکثیر و پرورش آبزیان و توسعه دریامحور پرورش ماهیان دریایی در قفس را از مهمترین موارد مطالعات حوزه آبزی پروری و اصلاح نژاد محققان علوم شیلاتی برشمرد.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بندر چابهار بندر همیشه بیدار

ج آبان 30 , 1399
افتتاح پروژه‌های بندر چابهار، بندر همیشه بیدار سواحل مکران با حضور وزیر راه و شهرسازی.
تصاویر هوایی از بندر شهید بهشتی چابهار

شاید برای شما جالب باشد