توقیف چهار قایق صیادی متخلف درصیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس

مدیرکل شیلات خوزستان گفت:چهار فروند قایق صیادی که در حال صید غیرمجاز در محدوده صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس بودند شنبه شب توسط ماموران یگان حفاظت منابع آبزی شیلات استان توقیف شدند.

توقیف ۴ کشتی و قایق صیادی در آب‌های ساحلی بوشهر
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، فتح الله ابوعلی افزود:در جریان بازرسی از این قایق‌های صیادی ، ۳۱۰کیلوگرم ماهی حلواسفید و خارو و مقادیری تجهیزات صیادی شامل تور”گوشگیر”و لنگر کشف و ضبط شد.

وی گفت: در این ارتباط ۶ نفر از صیادان متخلف به اتهام عزیمت به دریا بدون دریافت مجوز از شیلات ، نصب آلات غیرمجاز صید و صید غیرقانونی بازداشت و برای آنان تشکیل پرونده شد.

ابوعلی بر برخورد با صید غیرمجاز با هدف اشتغال پایدار صیادان و صیانت از ذخایر و منابع آبزیان دریایی در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس تاکید کرد.

به گزارش مارین‌پرس، در سال‌های اخیر برخورد با صیدغیرمجاز و بدون پروانه در خورها و صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس تشدید شده است.

برخی از گونه‌های آبزیان دریایی در خلیج فارس از جمله شوریده و حلوا سفید به علت صید بی رویه و قاچاق آن به کشورهای حوزه خلیج فارس در معرض انقراض قرار دارند.

معیشت حدود ۵۰هزار خانوار در خوزستان با طریق صید و صیادی گره خورده است.

پارسال حدود ۴۷هزار تن انواع آبزیان دریایی در صیدگاه‌های شمال غرب خلیج فارس توسط صیادان خوزستانی صید شد.

استان خوزستان از نظر صید دریایی پس از استان های سیستان و بلوچستان ، هرمزگان و بوشهر در جایگاه چهارم کشوری قرار دارد.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سازمان محیط زیست نقشی در صدور مجوزهای صیادی ندارد

ی مرداد 12 , 1399
معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تمام مسئولیت صدور مجوز صید در دریاها برعهده سازمان شیلات است، می‌گوید: بر اساس دستور قوه قضاییه هرگونه صید ترال در کشور ممنوع اعلام شده است.
کشتی صید ترال در سیستان و بلوچستان

شاید برای شما جالب باشد