سایت ۱۳ هزار هکتاری پرورش میگو در بندرلنگه احداث می شود

استاندار هرمزگان گفت: احداث سایت پرورش میگو ۱۳ هزار هکتاری برای شهرستان بندرلنگه در نظر گرفته شده است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، استاندار هرمزگان عنوان کرد: سرمایه‌گذاری در حوزه پرورش میگو با احداث سایت پرورش میگو، پرورش ماهی در دریا، توسعه بندرلنگه و پسکرانه برای او، گازکشی به منطقه و تکمیل کوریدور زمینی از جمله اقداماتی است که برای شهرستان بندرلنگه در نظر گرفته شده است.

همتی ادامه داد: در خصوص میگو استعدادهای خوبی در شهرستان بندرلنگه وجود دارد و طی دو سال آینده به قطب پرورش میگو در استان تبدیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه احداث سایت پرورش میگو ۱۳ هزار هکتاری برای شهرستان بندرلنگه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: اگر دولت ساخت این سایت را بر عهده بگیرد سالیان سال طول خواهد کشید به همین دلیل برآن شدیم که بخش خصوصی این سایت را احداث کند و به موازات آن تشکلات مردمی توانمند شوند تا با تکیه به مردم و بخش خصوص ۳۰ تا ۴۰ هزار شغل و ۸۰ هزار تن تولید میگو سالانه تولید شود و ۵۰۰ میلیون دلار صادرات غیرنفتی برای کشور و استان حاصل شود.

استاندار هرمزگان ادامه داد: علاوه بر آن سایت‌های دو تا سه هزار هکتاری در دست اقدام است و تلاش بر این است که تا زمانیکه مردم محلی متقاضی هستند به آن‌ها واگذار شود و ظرفیت پذیرش وجود دارد.

همتی تشریح کرد: به دنبال این هستیم که تمام تعاونی‌های صیادی را در پرورش ماهی در دریا درگیر کنیم تا سرمایه‌های خورد خود را برای مشارکت بیاورند.

وی بیان داشت: در شرایط تحریم باید به دنبال مدل‌های ابتکاری برویم تا از شرایط تحریم عبور کنیم و باید تفکر مدیرانی بر سرکار بیاید که به دنبال منابع نفتی و دولتی نباشیم.

منبع: مهر

همچنین بخوانید:

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

حفر ۴۱ حلقه چاه‌ نفت و گاز جدید در کشور

ی مرداد 6 , 1398
در چهار ماه نخست امسال در مناطق نفت‌خیز خشکی و دریایی کشور ۴۱ حلقه چاه‌ نفت‌ و گاز حفر و تکمیل شد که از این ۴۱ حلقه چاه، ۱۷ حلقه توسعه‌ای/ توصیفی و ۲۴ حلقه تعمیری تکمیلی بوده است.
دکل حفاری چاه نفت و گاز دریایی

شاید برای شما جالب باشد