۱۴۰۰ تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید شد/ افزایش ۴۰ درصدی صید

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: صیادان بوشهری در مدت ۵۳ روز ‌هزار و ۴۳۸ تن میگو در آب‌های خلیج‌فارس صید کردند که ۴۰۰ تن بیشتر از سال قبل است.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌نیوز، منصور پاپری اظهار داشت: صید میگو در استان بوشهر بنا به پیشنهاد پژوهشکده میگو، پس از ۵۳ روز تلاش صیادی در آب‌های خلیج‌فارس استان بوشهر برای جلوگیری از وارد شدن خسارت به ذخایر آبزیان، ممنوع شد.

وی بابیان اینکه میزان صید میگو در استان نسبت به سال قبل افزایش‌یافته است تصریح کرد: در مدت تعیین‌شده برای صید میگو، صیادان این استان افزون بر ‌هزار ۴۳۸ تن میگو صید کردند که نسبت به سال قبل افزایش ۴۰ درصدی ثبت‌شده است.

پاپری افزود: صیادان سال قبل هزار و ۲۰ تن میگو در آب‌های استان بوشهر صید کردند و امسال نیز صید میگو برای فعالان این بخش رضایت‌بخش بود به‌گونه‌ای که ‌هزار و ۲۲۲ تن به‌وسیله شناورهای لنج و قایق دارای مجوز و ۲۱۶ تن هم با شناورهای بدون مجوز صید شد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات استان بوشهر گفت: بیشترین میزان میگوی تخلیه‌شده در اسکله‌های شهرستان بوشهر ثبت‌شده است و بر اساس آمار اخذشده از میزان میگوی صیدشده، ۹۰ درصد آن به گونه ببری سبز و ۱۰ درصد آن به گونه سر تیز یا میگوی سفید اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: بیشترین ذخایر میگو در اعماق ۲۰ تا ۳۰ متر دریا قرار داشت و بیش از ۹۰ درصد میگوی صیدشده استان ببری سبز از بهترین انواع میگوی خلیج‌فارس است.

پاپری افزود: صید میگو در استان بوشهر از ۳۰ مرداد آغاز شد و در مدت صید این آبزی برای افزون بر ۵۰۰ شناور لنج و قایق مجوز صید صادر شد و صیادان استان بوشهر میگوی صیدشده خود را از طریق ۲۵ بندر صیادی و مرکز تخلیه صید آبزیان، وارد بازار کردند.

منبع: مهر

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بندر اقیانوسی چابهار رونق گرفت؛ افزایش ۴۱ درصدی تخلیه و بارگیری کالا

پ شهریور 21 , 1398
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: تخلیه و بارگیری کالاهای نفتی و غیرنفتی در پنج ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۴۱ درصد افزایش داشته است.
بندر اقیانوسی چابهار هاب توسعه اقتصادی

شاید برای شما جالب باشد