تولید آبزیان از ۱.۲ میلیون تن فراتر رفت/ سرانه ۱۱ کیلویی مصرف

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: تولید انواع آبزیان دریایی و پرورشی در ایران تا پایان سال ۹۶ از مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن فراتر رفته و برآوردها از افزایش چند براربری در سال قبل است.

چالش‌های مهم پرورش میگو در ایران
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، نبی‌الله خون‌میرزایی در حاشیه بازدید از مزرعه پرورش ماهی قزل آلا نیمه متراکم وابسته به شرکت تعاونی چند منظوره نیاک آمل افزود: این میزان تولید در مقایسه با ۴۰ سال گذشته پیش از انقلاب بیش از ۴۰ برابر افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه افزایش تولید با توجه به شعار امسال که رونق تولید نامگذاری شده در اولویت وهدفگذاری سازمان شیلات نیز قرارگرفته است، ادامه داد: هم اکنون میزان تولید ونیز صید آبزیان در کشور متناسب با برنامه ششم توسعه و اهداف پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد، که هنوز آمار مربوط به میزان تولید آبزیان کشور در سال ۹۷ نهایی نشده و با جمع بندی آخرین برداشت ماهیان سردآبی، گرم آبی ودریایی اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان شیلات ایران گفت، که برای سال ۹۸ میزان تولید را بیش از برنامه پیش بینی شده خواهیم رساند تا بتوانیم سرانه مصرف درکشور افزایش یابد.

۱۱ کیلوگرم سرانه مصرف ماهی در ایران

خون میرزایی، سرانه مصرف ماهی به ازای هر شهروند ایرانی حدود ۱۱ کیلوگرم واین میزان را پایین‌تر ازاستانداردها اعلام کرد وگفت: البته این سرانه در استان مازندران با توجه به موقعیت ممتاز شیلاتی این استان حدود ۴ تا ۵ کیلوگرم بالاتر از میانگین کشوری است.

وی ادامه داد، با افزایش مزارع پرورش ماهی وحجم تولید در واحدهای سطح ونیز توسعه آبزی پروری درکشور، سرانه مصرف ماهی تا پایان امسال، افزایش حداقلی خواهد داشت.

مازندران قطب تولید شیلاتی کشور

معاون وزیرجهادکشاورزی و رئیس سازمان شیلات ایران همچنین به جایگاه مهم مازندران درتولید شیلاتی کشور اشاره کرد وادامه داد، مازندران اکنون قطب فعالیت‌های پیش تولید، تولید و پس از تولید و درمجموع دربرگیرنده فعالیت‌های مختلف وتنوع شیلاتی در کشور است.

خون میرزایی اضافه کرد، که به واسطه شرایط اقلیمی در مازندران، مزیت پرورش ماهیان سردآبی، گرم آبی فعال است و از چند سال قبل نیز پرورش و تولید میگو نیز در این استان آغاز شده است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رشد 102 درصدی «حخزر»

پ فروردین 8 , 1398
شرکت کشتیرانی دریای خزر براساس عملکرد 12 ماهه برای سال مالی منتهی به 1397/12/29 مبلغ 2،885،457 میلیون ریال درآمد داشته که نسبت به مدت مشابه دوره گذشته 102 درصد رشد داشته است.
کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران

شاید برای شما جالب باشد