شهرک شیلاتی در منطقه آزاد چابهار ایجاد می شود

مدیرعامل شرکت توسعه تجارت و صید صنعتی چابهار گفت: شهرک شیلاتی با هدف توسعه و اشتغال بیشتر در زمینه صید، تولید، پرورش، توزیع و صادرات آبزیان در زمینی به مساحت 200 هکتار در منطقه آزاد این شهرستان ایجاد می شود.

شهرک شیلاتی منطقه آزاد چابهار
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، فرزین حقدل اظهار داشت: شیلات یکی از مزیت های اقتصادی چابهار محسوب می شود که منطقه آزاد شهرک صنعتی شیلات را به منظور توجه بیشتر به صید، تولید، پرورش، توزیع و صادرات آبزیان را با استفاده از آخرین تکنولوژی و فناوری های روز بومی و دنیا در دستور کار قرار داده است.

وی با بیان اینکه چابهار در زمینه صید ماهی و میگو و پرورش ماهی در قفس ظرفیت های مناسبی دارد افزود: ساخت شهرک شیلاتی می تواند منجر به افزایش سرانه مصرف آبزیان و ارزش‌ افزوده فرآورده‌های شیلاتی و ایجاد اشتغال در منطقه شود.

مدیرعامل شرکت توسعه تجارت و صید صنعتی چابهار از فعالان بخش خصوصی و سرمایه گذاران داخلی و خارجی خواست تا در شهرک شیلات منطقه آزاد اقدام به سرمایه گذاری کنند.

وی ادامه داد: شهرک شیلات چابهار می تواند به عنوان زنجیره ای کامل به صورت کاملا مدرنیزه، عملی و همراه با آخرین تکنولوژی روز این صنعت را از پرورش تا فروش محصول همراهی کند.

حقدل گفت: بیش از 70 درصد معیشت مردم چابهار از فعالیت و اشتغال دریا ایجاد شده است.

وی ادامه داد: براساس آمار اداره کل شیلات سیستان و بلوچستان 24 هزار صیاد به وسیله 907 لنج و هزار و 440 قایق مشغول صید و صیادی هستند.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی برای آموزش پرسنل

س اردیبهشت 24 , 1398
مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی گفت : با اشاعه فرهنگ کتاب خوانی در بین پرسنل صندوق توسعه صنایع دریایی در پی آموزش دقیق آنها هستیم.‌
عبدالمجید رضوانی مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی

شاید برای شما جالب باشد