طرح های پرورش ماهیان خاویاری آستانه اشرفیه حمایت می شوند

رییس اداره شیلات آستانه آشرفیه گفت: از سرمایه گذاران بخش خصوصی و کلیه متقاضیان اجرای طرح های پرورش ماهیان خاویاری در این شهرستان حمایت می شود.

خاویار
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، حسن قاسمپور اجرای چنین طرح هایی را از سیاست های شیلات دانست و اظهار داشت : این سرمایه گذاران می توانند از دریافت تسهیلات مناسب بهره مند شوند.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت حفاظت از ماهیان خاویاری افزود: اجرای طرح های تکثیر و پرورش ماهیان خاویاری در بازسازی ذخائر دریایی موثر بوده و موجب ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی منطقه می شود.

قاسمپور در ادامه با اشاره به فعالیت ۳ مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در مناطق امشل، لب دریا و لفوت بالا این شهرستان گفت: این مراکز در مجموع دارای ۹۵ هزار مترمربع مساحت بوده و برای ۱۶ نفر اشتغال ایجاد کرده اند.

به گفته وی سالانه ۸۵ تن از انواع ماهیان خاویاری در این مراکز تولید و به بازارهای مصرف عرضه می شود.

قاسمپور یادآور شد: شهرستان آستانه اشرفیه از وجود ۳۷ کیلومتر نوار ساحلی در بخش بندرکیاشهر بهره مند بوده و صید و صیادی به عنوان یکی از منابع مهم اقتصادی یک هزار نفر از صیادانی است که در ۱۱ شرکت تعاونی پره صیادی این منطقه فعالیت دارند.

شهرستان آستانه اشرفیه با داشتن دو بخش مرکزی و بندرکیاشهر دارای حدود ۱۰۸ هزار نفر جمعیت است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ثبت‌نام بیش از ۵۳۳ دانشجوی عراقی در دانشگاه خرمشهر

ش تیر 21 , 1399
رئیس دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۵۳۵ دانشجوی عراقی در مقطع تحصیلات تکمیلی، گفت: بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه، از دانشجویان منطقه آزاد اروند که دارای ایده هستند، کاملا حمایت می‌شود و به تناسب ایده، پکیج حمایتی ویژه دانشجو تعریف می‌شود.
دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر

شاید برای شما جالب باشد