تخلیه صید لنج های آبهای دور در سیریک

رئیس شیلات شهرستان سیریک، از آغاز تخلیه تن ماهیان صید شده توسط لنج های آب های دور در سیریک خبر داد.

تخلیه صید ماهی و آبزیان لنج های آب های دور
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، حسن رئیسی اظهار داشت: در این دوره از صید لنج‌های آب دور شهرستان سیریک بیش از ۶۰۰ تن، انواع تن ماهیان صید کردند.

رئیسی افزود: در شهرستان سیریک بیش از ۳۰ فروند شناور لنج‌های آب‌های دور فعالیت می‌کنند که در آب‌های اقیانوس هند مشغول صید و صیادی هستند.

وی با بیان اینکه امسال جهت رونق صید و صیادی در شهرستان سیریک تمهیدات خوبی دیده شده است گفت: امسال پیش بینی می‌شود توسط لنج‌های آب دور شهرستان در هر دوره ۲ ماهه صید بیش از ۶۰۰ تن، انواع تن ماهیان صید شود.

رئیسی اظهار کرد: با پیگیری‌های که بین شیلات و معاونت صید هرمزگان بعمل آمده انتظار داریم که بیش از ۳۰ فروند لنج صیادی آب‌های دور در شهرستان سیریک صید خوبی داشته باشند.

رئیس شیلات شهرستان سیریک خاطرنشان کرد: در هرفروند شناور صیادی لنج آب‌های دور حدود بیست تا ۲۵ نفر صیاد مشغول به فعالیت هستند که این مهم منجر به ایجاد اشتغال پایدار برای بیش از ۷۰۰ نفر بصورت مستقیم شده است.

رئیسی با بیان اینکه عمده صید لنج‌های آب‌های دور از تن ماهیان می‌باشد و فعالیت آنها در آب‌های بین المللی و اقیانوس هند است، اذعان داشت: هرشناور بسته به گنجایش سردخانه شناور بین ۷۰ الی ۱۵۰ تن در هر دوره صید ۴۵ تا ۶۰ روزه صید می‌کند.

وی اضافه کرد: شهرستان سیریک به دلیل دسترسی آسان به آب‌های دریای عمان و همچنین اقیانوس و دریاهای دور، از ظرفیت کم نظیری در حوزه صید و صیادی برای رونق و توسعه این مهم برخوردار است.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

علت مرگ ۲۵ لاک پشت در آب‌های شهرستان جاسک چه بود؟

س تیر 24 , 1399
لاشه ۲۵ لاک پشت در ساحل روستای آبکوهی شهرستان جاسک مشاهده شد.
لاشه و مرگ لاک پشت در بندر جاسک

شاید برای شما جالب باشد