نصب اسکله ویژه پهلوگیری شناورهای تجسس و نجات در بندر شهید حقانی

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از نصب یک فروند اسکله ویژه پهلوگیری شناورهای تجسس و نجات در بندر شهید حقانی خبر داد و گفت: این نوع اسکله فلزی شناور کمترین اختلاف عرشه آزاد با عرشه آزاد شناورهای تجسس و نجات را دارد.

نصب اسکله ویژه پهلوگیری شناورهای تجسس و نجات در بندر شهید حقانی
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، علی رضا محمدی کرجی‌ران بیان کرد: بندر شهید حقانی در قلب شهر بندرعباس به عنوان مهمترین و بزرگترین پایانه مسافری دریایی با 11 پست اسکله ارائه دهنده خدمات به مسافران و گردشگران دریا جهت عزیمت به جزایر مرکز استان است.

وی اظهار داشت: در این راستا لزوم جانمایی و نصب یک فروند اسکله ویژه پهلوگیری شناورهای تجسس و امداد با هدف انتقال ایمن تر افراد سانحه دیده و بیماران در دستور کار قرار گرفت.

مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان ادامه داد: پس از انجام عملیات جانمایی، ساخت یک فروند اسکله فلزی با مشخصات فنی ۲۰ متر طول، ۵ مترعرض  و آبخور حدود ۴۰ سانتمیتر  با عرشه آزاد 1.1 متر مطابق عرشه آزاد شناورهای موجود تجسس و نجات آغاز شد.

وی گفت: ساخت این اسکله به شکل کاملا بومی و در اداره تعمیر و نگهداری تجهیزات دریایی بندر شهید رجایی انجام و پس از انجام عملیات شمع‌کوبی به محل تعیین شده در بندر شهید حقانی منتقل و در محل نصب شد.

 به گفته محمدی کرجی ران این نوع اسکله های فلزی شناور  به گونه‌ای طراحی شده است که کمترین اختلاف عرشه آزاد با عرشه آزاد شناورهای تجسس و نجات را دارا بوده و امکان حمل ایمن افراد سانحه دیده  بیمار و مجروح در بهترین شرایط فراهم  و انتقال به خشکی با سهولت و به راحتی امکان پذیر است.

به گزارش مارین‌پرس، بزرگترین پایانه مسافری دریایی کشور (بندر شهید حقانی) در مرکز استان همه روزه پذیرای جمع کثیری از مسافران و گردشگران دریایی است، همچنین فاصله این بندر تا بندر شهید ذاکری قشم 12.3 مایل دریایی برابر با (23 کیلومتر)، تا بندر هرمز 9.6 مایل (معادل 18 کیلومتر) و تا جزیره لارک 18 مایل دریایی برابر با (13 کیلومتر) است.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

اقتصاد دریایی کشورهای همسایه ایران

چ مرداد 15 , 1399
دکتر روزبه پارساپور، مدیرعامل مرکز مطالعات راهبردی خلیج فارس، در گفت‌وگو با مارین‌پرس اقتصاد دریایی کشورهای همسایه را با ایران مقایسه می‌کند.
گفت‌وگوی زنده مارین‌پرس با دکتر روزبه پارساپور - مدیرعامل مرکز مطالعات خلیج‌فارس

شاید برای شما جالب باشد