صیادی در بندر ماهشهر احیا می‌شود

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: فرهنگ صید و صیادی در منطقه قوی است اما حلقه پرورش شکل نگرفته بود که ما با اجرای 3 طرح تصویب شده در سند توسعه بندر ماهشهر، تجربیات تخصصی خود در سراسر کشور را به کار خواهیم گرفت.

نبی الله خون میرزایی رئیس سازمان شیلات
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، نبی الله خون میرزایی در حاشیه برگزاری آیین عقد تفاهم‌نامه طرح‌های توسعه متوازن بندر ماهشهر، اظهار داشت: باید سعی کنیم فعالیت‌های صیادی خود را پایدار کنیم و بتوانیم اشتغال موجود را حفظ کنیم، در فعالیت‌های صیادی ما برنامه افزایش صید را نداریم.

وی افزود: رویکرد ما توسعه آبزی پروری است، این اقداماتی که در بندرماهشهر به پشتوانه اعتبارات شورای راهبردی در حال شکل‌گیری است و با هدف توسعه آبزی پروری به ویژه ماهیان دریایی و میگو می باشد، با ورود تکنولوژی‌های جدید نیز، ما پرورش ماهی در دریا را در بندرماهشهر و هندیجان در دستور کار قرار دادیم.

وی افزود: ما متعهد می‌شویم، برای توسعه آبزی پروری در بندرماهشهر، نیروی انسانی موردنیاز را آموزش دهیم، تمام مشاوره‌های لازم و تجارب کسب شده در سایر استان‌ها را در اختیار فعالیت این حوزه قرار دهیم، حلقه‌های تولید و زنجیره مصرف را نیز به بندرماهشهر متصل می‌کنیم.

رئیس سازمان شیلات ایران در ادامه به تشریح جزئیات طرح‌های تصویب شده پرداخت و عنوان کرد: در این شهرستان ما نگرانی از بابت آبزی پروری نداریم، چرا که سرانه آن در حد بالایی است اما هدف ارتقای این منطقه به سطح کشور هستیم، در برنامه امروز 3 طرح اساسی در رابطه با شیلات به تصویب رسید، یکی از این طرح‌ها در زمینه حفظ شغل صیادی منطقه و بازسازی ذخایری است که با بهسازی زیرساخت های تکثیر ماهیان دریایی، پایه تولید جامعه صیادی می‌باشد.

خون میرزایی در پایان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موارد، تقویت مرکز تکثیر و احداث سازه‌های زیست گاه‌های مصنوعی در خوریات است که به عنوان حلقه اول پرورش آبزی پروری باید در سطح شهرستان و سایر استان‌ها به کار گرفته شود، طرح سوم پروژه 3 هزار هکتاری پرورش آبزیان در شهرستان است که حجم بزرگتری از اعتبارات را به خود اختصاص داده است و در آینده نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید و سهم بالایی را در تولید شهرستان خواهد داشت.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

«خلیج گرگان» خاطره نشود!

پ مرداد 16 , 1399
استمرار حیات خلیج گرگان، علاوه بر اعتبار و مطالعات علمی نیازمند اراده و عمل در عرصه میدانی است و تعلل در نجات این پهنه آبی امنیت گلستان را به مخاطره می‌اندازد.
ساحل خلیج گرگان

شاید برای شما جالب باشد