مرین‌پرس > محیط زیست دریایی > اجرای طرح انتقال آب دریای کاسپین به استان سمنان مشکلات کم‌آبی را رفع می‌کند
کد خبر: 10046 تاریخ انتشار: مهر 3, 1399

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور:

اجرای طرح انتقال آب دریای کاسپین به استان سمنان مشکلات کم‌آبی را رفع می‌کندزمان مطالعه: 1 دقیقه

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بر تشکیل شرکت انتقال آب دریای کاسپین به استان سمنان در سمنان تأکید کرد و گفت: مرحله نخست مطالعات طرح ملی انتقال آب کاسپین به فلات مرکزی تکمیل‌شده است.

به گزارش مرین‌پرس، حمیدرضا جانباز پیش از ظهر امروز در دیدار با استاندار سمنان در دفتر استاندار این استان اظهار داشت: یکی از ملزومات مورد نیاز برای اجرای طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان ایجاد شرکتی با همین عنوان است.

وی افزود: اجرای طرح انتقال آب دریای خزر به استان سمنان بخش اعظمی از مشکلات استان سمنان در حوزه کمبود منابع آبی در بخش‌های مختلف را مرتفع می‌کند.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به ظرفیت‌های بسیار مطلوب استان سمنان در حوزه صنعت و معدن تأمین آب آشامیدنی و تأمین آب مورد نیاز در بخش صنعت و معدن استان سمنان را از جمله مهم‌ترین اثرات اجرای این طرح عنوان کرد.

جانباز تأمین منابع آبی را در تقویت و‌ توسعه اقتصاد استان سمنان بسیار حائز اهمیت و مثمر ثمر دانست.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح انتقال آب خزر به فلات مرکزی ایران سالانه به‌طور متوسط 200 میلیون مترمکعب کمبود منابع آبی استان سمنان تأمین می‌شود.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور افزود: از این میزان در طول یک سال 50 میلیون مترمکعب برای بخش آشامیدنی و 150 میلیون مترمکعب برای بخش صنعت استان سمنان اختصاص می‌یابد.

جانباز خاطرنشان کرد: اجرای طرح انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی ایران در سال 97 به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است و این طرح در ردیف اعتباری بودجه 98 کشور قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

رنگ دریاچه ارومیه تغییر کرد

س مرداد 28 , 1399
باکتری‌ها یوکاریوتی به صورت عمده تکثیر و برای مقاومت در برابر شوری رنگدانه‌های قرمز رنگ کاروتنوئیدی تولید می‌کنند و این رنگندانه‌ها نور خورشید را جذب و منعکس می‌کنند و موجب تغییر رنگ آب دریاچه ارومیه می‌شوند.