تپه‌‌ های مرجانی توسط هوش مصنوعی نقشه‌‌برداری می‌‌شوند

یک سیستم هوش مصنوعی جدید تا پایان سال 2020 از تپه‌های مرجانی سراسر جهان نقشه‌برداری می‌کند.

تپه مرجانی خلیج فارس
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به گزارش مارین‌پرس، پاول الن کارآفرین حوزه تکنولوژی سال‌ها برای غواصی به نقاط مختلف جهان سفر می‌کرد. سال ۲۰۱۷ در سفری که به اقیانوس هند داشت، تأثیر گرمایش جهانی بر سومین تپه‌ های مرجانی بزرگ جهان را از نزدیک مشاهده کرد.

این میلیاردر و بنیانگذار مایکروسافت در سفر غواصی که به جزیره موریس داشت، متوجه وخامت اوضاع تپه‌های دریایی شد. بدین ترتیب تصمیم گرفت که راهی برای حفظ تپه‌ های مرجانی جهان پیدا کند.

الن که در سال ۱۹۸۲ به بیماری لنفوم هاجکین مبتلا شده بود، سال گذشته در سن ۶۵ سالگی درگذشت. اما رویای وی برای حفظ تپه‌های مرجانی به‌زودی به حقیقت خواهد پیوست.

یک تیم تحقیقاتی متشکل از نقشه‌برداران ماهواره‌ای، دانشمندان علوم دریایی و متخصصان علوم طبیعی شروع به نقشه‌برداری و بررسی تپه‌های مرجانی در سراسر جهان کرده‌اند. این اطلاعات در اطلس مرجان الن جمع‌آوری خواهد شد.

گروه تحقیقاتی تاکنون از دو درصد از تپه‌های مرجانی جهان نقشه‌برداری کرده‌اند و امیدوارند که تا انتهای سال ۲۰۲۰ از موقعیت جغرافیایی تمام تپه‌های مرجانی جهان نقشه‌برداری کنند.

نقشه تپه‌های مرجانی جهان هر روز به‌روزرسانی می‌شود. این اطلس که مجهز به سیستم هوش مصنوعی پیشرفته است، در صورت کاهش سلامت تپه‌های مرجانی اعلان هشدار می‌کند. این سیستم نظارت به مسئولان و متخصصان محلی اجازه می‌دهد که در صورت رخ  دادن واقعه‌ای که منجر به تخریب تپه‌های مرجانی می‌شود، پیشگیری و اقدامات لازم را سریعاً انجام دهند.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

تعهد سیاسی وزارت کشتیرانی هند برای توسعه بندر چابهار کماکان پابرجاست

د مرداد 7 , 1398
سفیر جمهوری هند در ایران گفت: افزایش جدابیت بندر چابهار و شناسایی صاحبان خطوط کشتیرانی، دو هدف راهبردی دولت و وزارت کشتیرانی هندوستان در چابهار است.
سفیر هند در بندر چابهار

شاید برای شما جالب باشد