ضرورت ورود به معاهده تحقیقات جنوبگان و پژوهش در قطب جنوب

رئیس پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی گفت: ضرورت دارد تا با ورود به معاهده تحقیقات جنوبگان به فعالیت پژوهشی در قطب جنوب بپردازیم.

پنگوئن بر روی یخ های قطب جنوب در حال آب شدن در اقیانوس
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، بهروز ابطحی گفت: ضرورت دارد تا با ورود به معاهده تحقیقات جنوبگان، به فعالیت پژوهشی در قطب جنوب بپردازیم.

ابطحی در این نشست ضمن اشاره به شباهت‌ها و تفاوت‌های فعالیت‌های بین‌المللی میان پژوهشگاه‌ها و دانشگاه‌ها، اظهار داشت: پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی از نظر فعالیت‌های بین‌المللی، علاوه بر وظایف پژوهشی وظایف حاکمیتی در نهادهای بین‌المللی دارد.

وی با اشاره به برگزاری دومین همایش بین‌المللی اقیانوس شناسی در شهریور ماه ۱۳۹۹ بود، تصریح کرد: در این همایش بین‌المللی که به صورت مجازی برگزار شد ۴۰۰ نفر از بیش از ۱۵ کشور از جمله کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس، شبه قاره هند، استرالیا، اقیانوسیه و کانادا شرکت داشتند.

ابطحی همچنین به برگزاری کارگاه‌هایی در حاشیه این همایش اشاره کرد و افزود: در این کارگاه‌ها افراد از بیش از ۱۲ کشور حضور داشتند و ۱۲۰ مقاله در این همایش ارائه شد که ۷۰ مورد از آنها به صورت سخنرانی بود.

وی در پایان با اشاره به حوزه دیگر فعالیت پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی در دریای کاسپین، به برگزاری برنامه‌ای به مناسبت روز دریای کاسپین پرداخت و خاطرنشان کرد: به‌نمایندگی از دولت فعالیت‌های خاصی در حوزه دریای کاسپین داریم.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

بندر شانگهای چین سومین مرکز مالی جهان شد

پ آبان 15 , 1399
طبق گزارش بیست و هشتم شاخص مراکز مالی جهان، بندر شانگهای به دنبال بندر نیویورک و شهر آبی لندن به جمع ۳ مرکز برتر مالی جهان پیوست.
بندر ثروتمند شانگهای چین

شاید برای شما جالب باشد