هیئت دولت تصمیم گرفت؛

صدور مجوز «موافقت نامه کشور های ساحلی دریای خزر در زمینه گردشگری»

با موافقت هیئت وزیران همکاری های کشور های ساحلی دریای خزر در زمینه گردشگری دریایی و سلامت توسعه می یابد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین نیوز، هیئت وزیران در جلسه ۷ مهر ۱۳۹۸ مجوز انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت «موافقت نامه کشورهای ساحلی دریای خزر در زمینه گردشگری» به مسئولیت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی را صادر کرد.

این موافقت نامه با تاکید بر اهمیت توسعه گردشگری و شناخت بیشتر میراث تاریخی و فرهنگی، میان دولت های ساحلی دریای خزر شامل جمهوری آذربایجان، جمهوری اسلامی ایران، جمهوری قزاقستان، فدراسیون روسیه و ترکمنستان منعقد می شود.

توسعه همکاری های مشترک در زمینه گردشگری مطابق منافع متقابل و حقوق برابر در زمینه محصولات گردشگری به ویژه گردشگری های دریایی و سلامت، از اهداف این موافقت نامه است.

هم چنین، طرف های متعاهد ضمن گشایش دفاتر ملی اطلاعات گردشگری و سرمایه گذاری مشترک در بنادر ساحلی برای ایجاد تاسیسات گردشگری، می بایست نسبت به تسهیل صدور روادید، مبادلات بین بانکی و تبدیل ارز همراه گردشگر اقدام کنند.

لازم به ذکر است، تسهیل در اخذ مجوزهای پروازی، تردد کشتی های کروز و عبور و مرور وسائط نقلیه از مرزهای زمینی، از دیگر مفاد این موافقت نامه است.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

کمتر از ۵ درصد قانون مصوب حمایت از صنایع دریایی اجرایی شده است

چ مهر 17 , 1398
رئیس فراکسیون بنادر و دریانوردی مجلس در حاشیه بازدید اعضای هیات رئیسه این فراکسیون از مجتمع کشتی سازی ایزوایکو گفت: کمتر از ۵ درصد قانون مصوب حمایت از صنایع دریایی اجرایی شده است.
تعمیر نفتکش استارک (stark) در یارد کشتی سازی ایزوایکو