مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > سیستان و بلوچستان > کنسرسیوم تورهای ورودی به چابهار می رود
کد خبر: 7650 تاریخ انتشار: مرداد 5, 1399

کنسرسیوم تورهای ورودی به چابهار می رود

کنسرسیوم تورهای ورودی به چابهار می رود تا شرایط این منطقه را برای جذب گردشگر بررسی کند.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، عدنان حسینی، مدیر گردشگری سازمان منطقه آزاد چابهار گفت: کنسرسیوم تورهای ورودی به منظور بررسی قابلیت‌ها و ظرفیت‌های گردشگری چابهار و دیدار با متولیان و فعالان گردشگری بخش خصوصی در هفته جاری به چابهار سفر خواهند کرد. این اقدام می‌تواند سفر گردشگران خارجی و داخلی را افزایش داده و باعث رونق گردشگری در منطقه چابهار شود.

وی افزود: در این سفر دبیران کنسرسیوم تورهای ورودی کشورهای چین، ارمنستان، اتحادیه اروپا، عمان، عراق، ترکیه، هند، پاکستان و سوریه حضور دارند که نشستی با مدیرعامل سازمان سازمان منطقه آزاد چابهار در راستای همکاری‌های فیمابین خواهند داشت.

چابهار در جنوبی ترین نقطه شرق کشور و در مجاورت دریای عمان و در نزدیکترین فاصله با آبهای آزاد جهان یعنی اقیانوس هند قرار گرفته و تنها بندر اقیانوسی ایران محسوب می شود. دسترسی نداشتن به حمل و نقل ارزان و سریع یکی از موانع توسعه گردشگری در این منطقه به شمار می آید. چابهار با وجود نزدیکی به کشورهای عمان، هند و پاکستان در جذب گردشگر از این مناطق موفق نبوده چرا که به درستی معرفی نشده و راه های دسترسی به آن نیز محدود بوده است.


منبع: ایسنا

آخرین اخبار دریایی:

محمد محمدی

دانشجو خبرنگار دریایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توقیف ۴ کشتی و قایق صیادی در آب‌های ساحلی خلیج‌فارس

پ مرداد 2 , 1399
فرمانده یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات استان بوشهر از کشف ۵۵۰ کیلوگرم میگوی خوزستان در استان بوشهر و توقیف ۴ فروند کشتی و قایق صیادی در آب‌های ساحلی خلیج فارس خبر داد.