مرین‌پرس > استان‌های ساحلی > سیستان و بلوچستان > صیادان بلوچ نهنگ در معرض انقراض را از مرگ حتمی نجات دادند
کد خبر: 6455 تاریخ انتشار: تیر 22, 1400

مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان:

صیادان بلوچ نهنگ در معرض انقراض را از مرگ حتمی نجات دادند

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: صیادان با وجدان بلوچ نهنگ منحصر به فرد و در معرض خطر انقراض را از مرگ حتمی نجات دادند.

وحید پورمردان مدیرکل محیط زیست سیستان و بلوچستان
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مرین‌پرس، وحید پورمردان اظهار داشت: صیادان شجاع و با وجدان بلوچستانی با مشاهده نهنگ خشمگین اسیر شده در میان تورها با از جان گذشتگی و شجاعت تمام به داخل آب پریده و اقدام به گشودن بندها از اطراف حیوان کردند.

وی گفت: این اقدام در میان آب‌های خروشان دریای عمان در جایی که گاهاً شاهد صید ترال و تخریب بستر هستیم رخ داده به طوری که نجات جان نهنگ مذکور ساعت‌ها به طول انجامید و سپس با درایت و رشادت صیادان حامی حیات وحش با موفقیت و بدون آسیب رسیدن به گونه و صیادان و تجهیزات صیادی به پایان رسید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان افزود: نهنگ نجات یافته از گونه گوژپشت و در معرض خطر انقراض بود که در نظر است از صیادان شجاع بلوچستانی در مراسمی دعوت به عمل آورده و با اهدای لوح و هدیه مورد تقدیر قرار گیرند.


منبع: مهر

شکیلا لشکری

کارشناسی ارشد فیزیک دریا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پست بعدی

ایجاد فناوری های جدید دریایی در منطقه آزاد کیش

س تیر 17 , 1399
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش از همکاری سه جانبه میان این سازمان، دانشگاه علم و صنعت و سازمان حفاظت از محیط زیست با هدف تجاری سازی و ایجاد فناوری های جدید در حوزه دریا و محیط زیست خبر داد.
ایجاد فناوری های جدید دریایی در منطقه آزاد کیش