آنکتاد خواستار حمایت از اقتصاد اقیانوسی شد

آنکتاد خواستار حمایت از اقتصاد اقیانوسی شد

به گزارش گروه بین‌الملل مانا، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل (آنکتاد) در جدید‌ترین گزارش منتشره اعلام کرد با توجه به اینکه  معیشت سه میلیارد نفر به اقتصاد اقیانوسی متکی است؛ به همین جهت نیاز به معامله و داد و ستد آبی (blue deal) بیش از پیش احساس می‌شود تا آلودگی محیط زیستی با جایگزین کردن مثلاً جلبک‌های دریایی کمتر شود و اقتصاد اقیانوسی بتواند نقش معیشتی خود را برای مردم کشور‌های توسعه یافته ایفا کند.

براساس این گزارش اقیانوس‌ها در معرض تهدیدات تغییرات آب وهوایی، آلودگی زیست محیطی، صید بی‌رویه، پلاستیک‌ها و… قرار دارند که این کار اقتصاد کشور‌های در حال توسعه را به خطر می‌اندازد.

آنکتاد پیشنهاد می‌کند به منظور جایگزین کردن جلبک‌های دریایی با پلاستیک‌ها نیاز به سرمایه گذاری داریم. در این راستا بازار جهانی جلبک‌های دریایی در دو دهه اخیر سه برابر شد‌ه، این کار می‌تواند جایگزین مناسبی برای ۱۱ میلیون تُن پلاستیکی شود که هر سال به اقیانوس‌ها ریخته می‌شود.

 در پایان این گزارش، آنکتاد خاطر نشان ساخته است سرمایه گذاری در بخش‌های نوظهور اقیانوسی می‌تواند به صادرات ۱.۳ میلیارد دلاری فراورده‌های جایگزین منجر شود.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سازوکار روابط تجاری گمرک بوشهر با بنادر عربستان فراهم شود

چ اردیبهشت ۲۰ , ۱۴۰۲
استاندار بوشهر با اشاره به جایگاه خاص استان در عرصه فعالیت‌های گمرکی گفت: افزایش تردد شناورهای تجاری و باری در بنادر استان بوشهر نشان از رشد اقتصادی است. به گزارش راد، احمد محمدی‌زاده  در نشست با مسئولان و کارکنان گمرک بوشهر اظهار کرد: گمرکات استان بوشهر جایگاه مهمی در عرصه […]
سازوکار روابط تجاری گمرک بوشهر با بنادر عربستان فراهم شود