آغاز عملیات خارج سازی ۳۰ فروند شناور چوبی از آبراه اروندرود

آغاز عملیات خارج سازی ۳۰ فروند شناور چوبی از آبراه اروندرود

به گزارش خبرنگار مانا، کامبیز مالکی زاده در گفتگو با خبرنگاران افزود: عملیات خارج سازی این تعداد مغروقه با هدف افزایش ایمنی تردد شناور‌ها و زیبایی محیط در محدوده اسکله‌های آبادان و بندر اروندکنار انجام می‌شود.

وی گفت: همه مغروقه‌های شناسایی شده که به علت فرسودگی رها شده‌اند در محدوده اسکله‌های بندر آبادان و بندر اروندکنار، اسکله شیلات و بازار ماهی آبادان قرار دارند.
مالکی زاده با بیان اینکه این طرح با اعتباری بیش از ۹ میلیارد ریال و با حمایت سازمان بنادر و دریانوردی انجام است می‌شود، افزود: عملیات خارج سازی این شناور‌های فرسوده تا پایان سال جاری به پایان خواهد رسید.

به گزارش خبرنگار مانا در سه دهه اخیر ده‌ها فروند شناور مغروقه که بر آتشباری نظامیان بعثی در آبراه اروندرود غرق شده‌اند توسط سازمان بنادر ودریانوردی شناورسازی شده است.

هم اکنون شش فروند شناور مغروقه سنگین در اروندرود در حال شناورسازی است.

یکی از بهانه‌های رژیم بعثی عراق در تجاوز به خاک جمهوری اسلامی ایران، حاکمیت مطلق بر آبراه اروندرود بود.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

سامانه پایش و کنترل آلودگی‌های خلیج فارس راه اندازی می‌شود/ اجرای طرح بزرگ پاکسازی پلاستیک در سواحل خزر

چ تیر ۲۸ , ۱۴۰۲
مجتبی ذوالجودی در گفتگو با خبرنگار مانا در خصوص برنامه‌های سازمان حفاظت محیط زیست به منظور کاهش هر چه بیشتر آلودگی‌های دریایی، اظهار داشت: یکی از مهمترین اقدامات در همین راستا، طرح راه‌اندازی سامانه پایش، نظارت و کنترل آلودگی‌های دریایی خلیج فارس است. معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان […]