استقبال جوانان از رشته دریانوردی چشمگیر است

استقبال جوانان از رشته دریانوردی چشمگیر است

به گزارش مانا به نقل از ایلنا، مجید علی‌نازی درباره کمبود دریانورد در ایران اظهار داشت: کمبود نیروی انسانی و دریانورد در بخش کشتی‌های کمتر از ٣ هزار تن است و در این حوزه با کمبود ۴ هزار و ۵٠٠ هزار دریانورد مواجه هستیم. 

وی ادامه داد: خوشبختانه در بخش کشتی‌هایی با ظرفیت بالای ٣ هزار تن با کمبود محسوس نیرو و دریانورد مواجه نیستیم چراکه در حال حاضر استقبال جوانان از  تحصیلات  چشمگیر بوده‌ است و با تفاوت حقوق و درآمد به دنبال کار دریانوردی در درجات بالاتر هستند.

معاون امور دریایی سازمان بنادر گفت: در گذشته جوان‌ها کمتر به دانشگاه می‌رفتند اما امروز کمتر جوان دریانوردی تحصیلات کارشناسی ندارد و با تحصیلات هم به سراغ درجات نامحدود می‌روند. از این رو، در ظرفیت‌های کمتر از  زیر سه هزار با کمبود نیرو  رو به‌رو شده‌ایم. 

علی‌نازی با اشاره به مهاجرت در بین دریانوردان تاکید کرد: مهاجرت در بخش دریانوردی کمتر از سایر مشاغل در حوزه حمل‌و‌نقل است چراکه دریانوردان حقوق و درآمد دلاری دارند و حقوق شرکت‌های داخلی تقریباً با شرکت‌های بین‌المللی همسانی می‌کند. از این رو مهاجرت در بین دریانوردان فراگیر نیست چراکه در ایران حقوق دلاری می‌گیرند و ریالی خرج می‌کنند.

منبع

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پهلوگیری نخستین کشتی جنرال کارگو حامل محموله‌های سنگین در بندر بوشهر

س مهر ۴ , ۱۴۰۲
به گزارش مانا، محمد شکیبی نسب روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: کشتی پهلوگرفته در بوشهر حامل ۶۶ دستگاه بیل مکانیکی، ۴۰ دستگاه لودر و ۱۰۶ صندوق لوازم یدکی به وزن سه هزار و ۵۰۰ تن است. وی بیان کرد: طول این کشتی جنرال کارگو ۱۹۲، عرض آن ۲۷ […]