آب‌های شمال غرب خلیج فارس تا روز جمعه مواج و توفانی است

آب‌های شمال غرب خلیج فارس تا روز جمعه مواج و توفانی است

محمد سبزه زاری در گفتگو با خبرنگار مانا افزود: براساس تجزیه و تحلیل نقشه‌های هواشناسی‌، آبهای شمال غرب خلیج فارس و مناطق آبراهی خوزستان تحت تأثیر فعالیت سامانه بارشی و وزش باد شدید، مواج و متلاطم است.

وی گفت: انتظار می‌رود ارتفاع موج در آبهای شمال غرب خلیج فارس و مناطق فراساحلی تا ۲.۵ متر نیز برسد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان افزود: سفرهای دریایی در روزهای پیشِ رو برای شناورهای صیادی و باری خطرآفرین است.

سبزه ‌زاری از عموم ملوانان و صیادان خوزستانی خواست تا بهبود شرایط جوی و بازگشت آرامش، سفرهای دریایی خود را به تعویق بیندازند.

وی همچنین از گردشگران و شناگران خواست از سواحل فاصله بگیرند و شناورهای گردشگری در نوار ساحلی خوزستان نیز باید فعالیت خود را متوقف کنند.

مدیرکل هواشناسی خوزستان در ادامه افزود: به علت وزش بادهای شدید‌، احتمال واژگونی قایق‌های کوچک ماهیگیری و پاره شده تورهای ثابت صیادی وجود دارد.

وی ازعموم ملوانان و صیادان خوزستانی خواست اطلاعات هواشناسی و وضعیت پیش‌بینی هوا را به صورت آنلاین و لحظه‌ای از درگاه هواشناسی خوزستان دریافت کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

توسعه کریدور ترانس خزر در دستور کار امارات و قزاقستان

س آذر ۷ , ۱۴۰۲
به گزارش مانا، «قاسم جومارت توکایف» رئیس جمهور قزاقستان با «محمد جمعه الشمیسی» مدیر عامل «گروه بنادر ابوظبی» دیدار و گفت‌وگو کرد. رئیس جمهور قزاقستان توسعه بنادر «آکتائو» و «کوریک» را از اهداف استراتژیک قزاقستان خواند. با در نظر گرفتن تجربه گروه بنادر ابوظبی در زمینه حمل‌ونقل و لجستیک، طرفین […]