راه‌اندازی سکوی S1 میدان مشترک سلمان در آب‌های خلیج فارس

با تلاش کارکنان شرکت نفت فلات قاره ایران، سکوی S1 میدان مشترک سلمان در آب‌های خلیج فارس راه‌اندازی شد.

سکوی S1 میدان مشترک سلمان در آب‌های خلیج فارس
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به گزارش مارین‌پرس، توسط متخصصان توانمند کشورمان ساخته و در اسفندماه سال گذشته در محل مورد نظر نصب شده است، پس از انجام عملیات تکمیلی راه‌اندازی، به بهر‌ه‌برداری رسید.با بهره‌برداری از این سکوی سرچاهی در میدان سلمان، ظرفیت تولید نفت در این میدان مشترک افزایش خواهد یافت.

مهندسی، طراحی و ساخت سکوی S1 صددرصد ایرانی است. در این سکو از به‌روزترین تجهیزات کنترل استفاده شده و کلیه تجهیزات فرآیندی و ایمنی این سکوی سرچاهی به صورت کنترل از راه دور از سکوی مادر (سلمان) صورت گرفته، همچنین پایش آن از طریق دوربین‌های مدار بسته انجام می‌شود.

پس از نصب عرشه سکویS1 ، عملیات hook up شامل برقراری ارتباط برق و فیبر نوری زیر دریایی بین سکوهای مجتمع نفتی سلمان و سکوی اقماریS1 ، همچنین ارتباط لوله‌های زیر دریایی نفت و گاز با سکو و اجرای سایر اتصالات از شیرهای سرچاهی انجام شد.

از سوی دیگر پس از آزمایش‌های رادیوگرافی، هیدروتست و نشتی‌یابی، عملیات پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی مطابق با استاندارد‌های روز و با نظارت همکاران سکوی سلمان و مهندسی و ساختمان اجرا شده است.

گفتنی است، اجرای این پروژه ملی در میدان مشترک سلمان با همکاری سازنده و موثر همکاران منطقه لاوان به‌ویژه کارکنان سکوی سلمان، همچنین همکاران در مدیریت‌های مختلف سازمان از جمله بازرسی فنی، امور فنی، حفاظت فنی، امور مالی،  تدارکات و کالا  Hse، مدیریت منابع انسانی و حراست در کنار مدیریت مهندسی و ساختمان و پیمانکار پروژه امکان‌پذیر شده است.

آخرین اخبار دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

ارائه طرح بلندپروازانه کاوش در دریاهای قمر زحل با زیردریایی

د شهریور 10 , 1399
محققان طرح اولیه ماموریتی برای ارسال زیردریایی به قمر تایتان ارائه کرده اند. این زیردریایی در صورت تایید در دهه ۲۰۳۰ میلادی به فضا ارسال می شود.
ارسال زیردریایی جهت کاوش در قمر زحل

شاید برای شما جالب باشد