ارائه طرح بلندپروازانه کاوش در دریاهای قمر زحل با زیردریایی

محققان طرح اولیه ماموریتی برای ارسال زیردریایی به قمر تایتان ارائه کرده اند. این زیردریایی در صورت تایید در دهه ۲۰۳۰ میلادی به فضا ارسال می شود.

ارسال زیردریایی جهت کاوش در قمر زحل
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 به گزارش مارین‌پرس، در آینده یک زیر دریایی دریاهای سیارات دیگر را کاوش می کند. محققان طرح اولیه یک ماموریت را ارائه کرده اند که طی آن یک زیردریایی به تایتان (قمر زحل) ارسال می شود. روی سطح این سیاره دریاچه ها و دریاهایی از هیدروکربن های مایع وجود دارند.

چنین ماموریتی در صورت تایید و دریافت بودجه از سوی ناسا، در دهه ۲۰۳۰ میلادی آماده پرتاب خواهد شد و احتمالا مسیر را برای ماموریت های بلندپروازانه بیشتر فراهم می کند.

استیون اولسون مدیر مرکز تحقیقات گلن (متعلق به ناسا) در ایالت اوهایو می گوید: زیردریایی تایتان نخستین گام برای ارسال چنین کاوشگری به قمرهای اروپا و انسلادوس به حساب می آید. 

اروپا و انسلادوس به ترتیب قمرهای مشتری و زحل هستند که در آنها اقیانوس های وسیعی از آب مایع وجود دارد. اما این ذخایر مایع زیر پوسته های یخی قرار دارند و بنابراین ارسال زیردیایی به آنها سخت تر از تایتان خواهد بود.

کاوش در دریاهای قمر زحل با زیردریایی

چنین زیردریایی هایی با نمونه های زمینی بسیار تفاوت دارند زیرا آنها باید به جای آب در متان یا اتان مایع حرکت کنند. هوای سطح تایتان برای مایع ماندن آب بسیار سرد است اما محققان معتقدند این قمر نیز مانند انسلادوس و اروپا یک دریای شور زیر سطح خود دارد.

علاوه بر این، جو غلیظ تیتان احتمالاً میزبان مواد شیمیایی پیچیده ای است که شامل مولکولهای آلی و بلوک های ساختاری حاوی کربن است. در نتیجه ، بسیاری از اخترشناسان، تایتان را به عنوان اقامتگاه بالقوه برای وجود حیات می دانند.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

معارفه فرمانده جدید آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) رشت

د شهریور 10 , 1399
امروز در مراسمی با حضور فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، امیر دریادار دوم «مهدی شعبانزاده» به عنوان فرمانده جدید آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع) رشت معرفی شد.
امیردریادار دوم مهدی شعبانزاده فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم(ع)

شاید برای شما جالب باشد