ساخت ربات قایق خودران برای حمل دو مسافر

محققان دانشگاه ام آی تی از تولید یک قایق رباتیک خودران به نام روبوت(Roboat) خبر داده اند که می تواند دو مسافر را با خود حمل کند.

ساخت ربات قایق خودران (roboat) برای حمل دو مسافر
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، محققان دانشگاه ام آی تی از تولید یک قایق رباتیک خودران به نام روبوت خبر داده اند که می تواند دو مسافر را با خود حمل کند، این ربات کوچک در کانال های آبی آمستردام آزمایش شده است.

تولید ربات های خودران برای حمل و نقل دریایی پدیده تازه ای نیست. اما پژوهشگران دانشگاه ام آی تی قصد دارند برای حمل و نقل دریایی این کار را به شیوه متفاوتی انجام دهند.

آزمایشگاه هوش مصنوعی و علوم رایانه این دانشگاه به دنبال تولید قایق های کوچکی بوده که بتوانند در کانال های باریک آبی شهر آمستردام پایتخت هلند به سادگی حرکت و رفت و آمد کنند. این ربات ها قادر به مونتاژ خودکار نیز هستند و بلافاصله بعد از این کار برای استفاده بر روی آب آماده می شوند.

ساخت ربات قایق خودران (roboat) برای حمل دو مسافر

ویژگی های قایق رباتیک خودران

ربات یادشده بعد از بازشدن و آماده شدن برای حرکت بر روی آب می تواند مسافرگیری را آغاز کند و حداکثر دو نفر را با خود حمل می کند. این ربات کوچک دو متر طول دارد و دارای چهار پروانه نیز هست که در هر جهتی حرکت می کنند.

ساخت ربات قایق خودران (roboat) برای حمل دو مسافر

از جمله دیگر امکانات این قایق خودران می توان به رادار لیدار، جی پی اس و حسگرهای داخلی برای تسهیل ناوبری اشاره کرد. طراحی ماژولار از جمله مزایای مهم این قایق محسوب می شود. دانشگاه ام آی تی امیدوار است در آینده مدل های بزرگ تری از این قایق را با ظرفیت حمل چهار تا شش مسافر تولید کند. زمان عرضه این قایق های جدید مشخص نیست.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

جذب سرمایه‌گذاران با تکمیل زیرساخت‌های سواحل مکران

س آبان 6 , 1399
معاون اول رئیس جمهور گفت: تکمیل زیرساخت‌های سواحل مکران نقش مهمی در جذب سرمایه‌گذاران دارد.
سواحل زیبا مکران در چابهار

شاید برای شما جالب باشد