صادرات سهم بزرگی از ال‌ان‌جی قطب شمال روسیه به آسیا

نواتک غول صنعت گاز روسیه، اعلام کرد در نظر دارد ۸۰ درصد گاز ال‌ان‌جی تولید شده در تأسیسات آرکتیک ال‌ان‌جی۲ را از طریق مسیر دریای شمالی به بازارهای آسیایی صادر کند.

کشتی یخ شکن حمل ال ان جی در تاسیسات یامال شرکت نواک روسیه
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش مارین‌پرس، نواتک غول صنعت گاز روسیه، اعلام کرد در نظر دارد ۸۰ درصد گاز ال‌ان‌جی تولید شده در تأسیسات آرکتیک ال‌ان‌جی۲ را از طریق مسیر دریای شمالی به بازارهای آسیایی صادر کند.

رئیس نواتک، لئونید میکلسون، می‌گوید ۳ خط تولید گاز مایع این کارخانه که ظرفیت تولید کل آن ۱۹.۸ میلیون تن ال‌ان‌جی است، از ۲۰۲۳ آغاز به کار خواهند کرد.

میکلسون که از طریق تماس ویدئویی با شرکت‌کنندگان در کنفرانس تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ال‌ان‌جی، سخن می‌گفت، اضافه کرد: تأمین ال‌ان‌جی برای کشورهای آسیایی به وسیله کشتی‌هایی که از مسیر دریای شمالی عبور خواهند کرد در تمام طول سال میسر می‌شود.

VLADIMIR RUSANOV LNG TANKER- کشتی حمل ال ان جی روسیه

او گفت: ساخت کشتی‌های یخ‌شکن جدید با نیروی محرکه اتمی در کلاس ال‌کی -۶۰ باعث شده است تا استفاده از تمام مسیرهای دریای شمالی در تمام طول سال ممکن باشد. او همچنین اشاره کرد بزرگترین کشتی یخ‌شکن روسیه آرکتیکا در حال تکمیل تست‌های نهایی است و ماه آینده به خدمت وارد می‌شود.

آخرین اخبار دریایی:

آخرین ویدئوهای دریایی:

شکیلا لشکری

دانشجوی دکتری فیزیک دریا -  سردبیر مرین‌پرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

لوله‌گذاری دریایی کیش – بندر آفتاب تکمیل شد

ی مهر 27 , 1399
عملیات اجرایی احداث خط‌لوله دریایی گاز از جزیره کیش به بندر آفتاب تکمیل شد.
تکمیل عملیات اجرایی احداث خط‌لوله دریایی گاز جزیره کیش- بندر آفتاب

شاید برای شما جالب باشد