صدور اولین محموله گاز ال ان جی روسیه به چین از مسیر دریای شمال

زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

صدور اولین محموله گاز ال ان جی روسیه به چین از مسیر دریای شمال

به گزارش گروه بین‌الملل مانا به نقل از سایت پورت نیوز؛ بر‌اساس بیانیه مطبوعاتی شرکت گاز پروم برای اولین بار یک کشتی حامل LNG به میزان ۱۰۰ میلیون متر مکعب از طریق دریای شمال حمل و در پایانه وارداتی LNG تانگشان چین تخلیه شد.

بر‌اساس این گزارش از آن جایی‌که مسیر دریای شمال به منظور تحویل محموله نفت و گاز روسیه مسافت را به منطقه آسیا و اقیانوسیه کاهش می‌دهد به همین جهت  دو کشور  این مسیر را برای واردات گاز LNG روسیه انتخاب کرده‌اند.  

این کشتی حامل گاز LNG در اواسط ماه آگوست از بندر پورتووایا روسیه محموله گاز را بارگیری کرده و عازم چین شد که در تاریخ  ۱۴ سپتامبر محموله خود را در بند چینی تخلیه کرد.

در یایان این گزارش آمده است محتمع ذخیره سازی گاز LNG شرکت گاز پروم روسیه از سپتامبر سال ۲۰۲۲ میلادی راه‌اندازی شد و توانست در ماه می ۲۰۲۳ میلادی به تولید برسد. ظرفیت تولید‌ی این مجتمع ۱.۵ میلیون تُن LNG در سال است.

منبع

آخرین ویدئوهای دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

پیام مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبت روز جهانی دریانوردی

د مهر 3 , 1402
زمان مطالعه: 1 دقیقه مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی به مناسبات روز جهانی دریانوردی طی پیامی ضمن تبریک به جامعه بزرگ دریایی کشور، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از دولت های پیشگام در عضویت آیمو، به تمامی ضمایم شش گانه کنوانسیون مارپول ملحق شده است و همواره […]

همچنین بخوانید: