بازسازی پایانه مسافری بندر بوشهر/ ایجاد اسکله های مسافری گردشگری کنگان، دیلم و گناوه

زمان مطالعه: 1 دقیقهمدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر با بیان اینکه توسعه گردشگری دریایی در بوشهر یکی از اهداف جدی این اداره کل است، گفت: پایانه مسافری بندر بوشهر به زودی تبدیل به یک پایانه مدرن و بزرگ خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، سیاوش ارجمند زاده با اشاره به اینکه برای رشد و توسعه صنعت گردشگری دریایی اقدامات قابل توجه ای صورت پذیرفته است، تصریح کرد: با اتمام بازسازی پایانه مسافری بندر بوشهر هم از جهت ترمینال و هم از جهت اسکله به زودی شاهد شکل گیری یک پایانه مدرن و بزرگ خواهیم بود که می تواند پذیرای کشتی های مسافری و کروز باشد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر گفت: از دیگر اقدامات می توان به همکاری با بخش خصوصی برای ورود یک فروند کشتی مسافر و بار که قابلیت جابجایی ۱۵۰۰ مسافر و همچنین ۸۰ کانتینر دارد، اشاره کرد.

 وی درباره توسعه گردشگری دریایی در دیگر بنادر بوشهر اظهار داشت: در بنادر کنگان، دیلم و گناوه در حال ایجاد اسکله های مسافری گردشگری هستیم که نهایتا تا سه ماه اینده آماده بهره برداری است و مطالعات احداث اسکله شناور گردشگری برای بندر دیر نیز در حال اتمام است.

تبلیغات

مدیرکل بنادر و دریانوردی بوشهر خاطر نشان کرد: استان بوشهر با توجه به بیشترین طول مرز دریایی و همجواری با خلیج فارس از  مزیت ها و فرصت های قابل توجه ای در خصوص رونق صنعت گردشگری دریایی برخوردار است.

منبع


آخرین اخبار دریایی:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست بعدی

یک مسیر کشتیرانی دیگر به کانال سوئز اضافه می‌شود

ی اردیبهشت 26 , 1400
زمان مطالعه: 1 دقیقه به گزارش مرین‌پرس به نقل از عرب نیوز، مسئولان اداره کانال سوئز در حال توسعه مسیر دوم این کانال  هستند که امکان رفت و آمد دو طرفه را در بخش جنوبی کانال در نزدیکی محلی که آن نفتکش غول پیکر گیر کرده بود، فراهم می‌کند.  مقامات کانال […]